
Kluczowe zasady, dzięki którym zapuścisz zdrowe i cudownie lśniące włosy
Włosy rosną około 1-3 cm w ciągu miesiąca. Ich zapuszczenie będzie od ciebie zatem wymagało cierpliwości. Jeśli jednak od samego początku zastosujesz kluczowe zasady dotyczące pielęgnacji, będziesz cieszyć się zdrowymi i lśniącymi kosmykami. Podpowiemy ci, jak to zrobić.
5 superszybkich FRYZUR na zabiegany poranek
Jak zapuścić zdrowe włosy?
W tej kwestii ważne jest przestrzeganie kilku reguł i dbanie o swoje włosy zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć ten efekt.
Zdrowa dieta
Prawidłowe odżywienie ma ogromny wpływ na zdrowie włosów. Włącz do diety kaszę jaglaną, soczewicę, soję, kaszę gryczaną i jęczmienną. Jedz pestki dyni i słonecznika, suszone morele, owsiankę, cielęcinę, jajka, chudy nabiał, ryby i owoce morza, banany, jabłka, awokado, pomidory, truskawki, wiśnie. Bardzo dobrze na kondycję włosów wpłyną drożdże, orzechy i zioła.
Pij dużo niegazowanej wody mineralnej, świeżo wyciskane soki owocowo-warzywne, ziołowe herbaty. Odpowiednie nawodnienie organizmu przełoży się na stan włosów – będą błyszczące, mocne, sprężyste.
Regularna pielęgnacja
Odpowiednia pielęgnacja i higiena są kluczowe. Wybierz produkty do włosów dostosowane do ich aktualnych potrzeb. Myj włosy regularnie i rozczesuj je szczotką, która nie będzie ich szarpać, kruszyć i wyrywać. Dobre opinie ma m.in. ten produkt: Najlepsza szczotka do włosów? Produkt od Olivia Garden zbiera doskonałe recenzje
Wcierki do skóry głowy
Dobry szampon i odżywka to dopiero połowa sukcesu. Równie ważne przy zapuszczaniu włosów jest stosowanie wcierek do skóry głowy i wmasowywanie ich opuszkami placów lub przy pomocy specjalnej szczotki z gumowymi kolcami.
Stylizacja włosów na ciepło
Ogranicz używanie gorących narzędzi do stylizacji, takich jak suszarka, prostownica czy lokówka. Nadmierna ekspozycja na ciepło może uszkadzać włosy. Jeśli używasz takich narzędzi, zawsze stosuj ochronne produkty termoochronne.
Uważaj również na słońce. Jego nadmiar może wysuszać, osłabiać włosy i wypłukiwać kolor. Szkodliwe jest też gorące powietrze, słona woda i chlor. Jeśli więc słońce jest ostre, trzeba nosić kapelusze, a w czasie mycia nakładać na kosmyki pielęgnującą i ochronną odżywkę.
Rozjaśnianie włosów
Na czas zapuszczania włosów należy trzymać się z daleka od wszelkiej chemii. Niezalecane są intensywne zabiegi oraz farby zawierające obciążające włosy składniki. Najbardziej zaszkodzi ci zabieg rozjaśniania. Lepiej sięgnąć po szampony koloryzujące albo oddać się w ręce profesjonalisty, który wybierze mniej agresywną farbę i zaproponuje regenerujący zabieg po farbowaniu. Ograniczyć powinnaś też kosmetyki do stylizacji – pianki, lakiery, żele. Od ich namiaru włosy tylko się wysuszą, staną się słabe i kruche.
Unikanie stresu
Ważne przy zapuszczaniu włosów jest również to, aby w miarę możliwości unikać stresu, przez który kosmyki mogą znacznie wypadać. Warto w tym celu praktykować jogę lub medytację, która nas wyciszy i uspokoi nerwy.
Podcinanie końcówek
Tak jak wspomniałyśmy wcześniej, włosy rosną około 1-3 cm w ciągu miesiąca. Jednak nawet jeśli je zapuszczasz, musisz pamiętać o regularnym podcinaniu końcówek. Ale uwaga – nie rób tego zbyt często; najlepiej co trzy miesiące, co pozwoli ci zachować zdrowy wygląd włosów, ale też pomoże uzyskać pożądaną długość. Końcówki możesz podciąć u fryzjera albo sama – w tym celu przydadzą profesjonalne fryzjerskie nożyczki. Kosmyki wystarczy skrócić o ok. 1 cm, nie więcej.
Pięć ślicznych kolorów włosów na jesień. Zapanuje na nie prawdziwy szał