Na nasze włosy wpływa wiele czynników – dieta, hormony, stan zdrowia, warunki atmosferyczne. Włosy lśniące, mocne, gęste i zadbane stanowią ozdobę i powód do dumy. Jak więc najlepiej o nie zadbać?

#1 Prawidłowe mycie włosów

Dbanie o włosy to klucz do dobrego samopoczucia i wyglądu. Lśniące, świeże i zdrowe sprawiają, że z automatu czujemy się atrakcyjniejsze. Żeby dobrze zadbać o skórę głowy, zastosuj szampon dopasowany do jej potrzeb. Nie kieruj się tu rodzajem włosów, tylko typem skóry głowy. Pamiętaj też, że prawidłowe mycie szamponem to wcieranie go w skalp, a nie w pasma. Wytworzona na głowie piana wystarczy do tego, by przeciągnąć produkt po całej długości włosów.    

Szampon ma oczyścić głowę z resztek produktów używanych do stylizacji oraz pomóc w pozbyciu się łupieżu, jeśli taki występuje. Włosy myj z regularnością, jaką uważasz za konieczną. Sięgaj po produkty oczyszczające dopiero wtedy gdy, nie wyglądają one świeżo. Dla niektórych osób będzie to oznaczało mycie głowy z częstotliwością co 2-3 dni, dla innych zaś stanie się to codziennością.

#1 Odżywianie włosów

Dobra odżywka ma za zadanie nawilżać, regenerować i domykać rozchylone łuski. Dzięki temu będą one miękkie, gładkie i lśniące. Odżywkę wmasuj na 2/3 długości włosów. Spłucz ją dokładnie po kilku minutach od nałożenia. Ważne jest, by dokładnie pozbyć się resztek produktu, bowiem jego pozostałości będą w łatwy sposób psuć i obciążać włosy. Skutkiem tego będzie łuszcząca się i swędząca skóra głowy. Szeroki wybór sprawdzonych odżywek i innych kosmetyków do włosów znajdziesz na: https://skin79-sklep.pl/category/pielegnacja-wlosow.

#3 Intensywna pielęgnacja włosów

Cenne dla każdego rodzaju włosa są maski. Widoczna poprawa ich stanu i wyglądu zachodzi pod wpływem intensywnie odżywczych składników. Produkty te działają mocniej niż odżywki do włosów, bowiem mają zdolność do przenikania w głąb pasm, często nawet do mieszków włosowych. Stosuj je wtedy, gdy Twoje włosy wyraźnie tracą kondycje i pamiętaj, że bogate w składniki odżywcze maski nie nadają się do stosowania na co dzień. Po produkt sięgaj nie częściej niż do 2 razy w tygodniu.

#4 Olejowanie włosów

Na słabe, łamliwe, wypadające, suche, puszące się włosy pomoże olejowanie. Ta popularna metoda zmienia strukturę oraz wygląd nawet najbardziej niesfornych włosów. Wystarczy, że przed każdym myciem wetrzesz w swoje pasma wybrany olejek (kokosowy, arganowy, rycynowy) i zmyjesz go po 30 minutach. Produkt możesz również nałożyć na noc. Stosuj olejowanie przez kilka miesięcy, a dostrzeżesz naprawdę zadowalające rezultaty!

Zadbaj o swoje włosy w 100 procentach

Kompleksowa pielęgnacja włosów pomaga wydobyć z nich prawdziwe piękno i troszczyć się o ich zdrowie przez cały rok. Zastosuj w pielęgnacyjnej rutynie wszystkie z opisanych powyżej kroków, a nie będziesz musiała długo czekać na efekty. Szybko przekonasz się, że zdrowsze, mocniejsze, bardziej lśniące włosy są tak naprawdę na wyciągnięcie ręki!

 

Materiał partnera.