Zauważyłaś, że od dłuższego czasu twoje zakola są coraz większe? A może twoje brwi znacznie się przerzedziły? Być może dotknął cię problem łysienia, które wcale nie jest jedynie domeną mężczyzn. Jeżeli długotrwałe stosowanie różnych preparatów na porost włosów wciąż nie przynosi spodziewanego efektu, rozwiązaniem może być przeszczep włosów. Dowiedz się, na czym dokładnie polega ten zabieg i jakie są wskazania, aby się mu poddać.

Przeszczep włosów – kiedy warto się na niego zdecydować

Przeszczep włosów to zabieg opracowany z myślą o osobach, które zmagają się z problemem nadmiernego wypadania włosów, łysieniem czy tworzącymi się nad czołem zakolami. Co ważne, najnowsze metody przeszczepu włosów stosuje się nie tylko na zakola czy czubek głowy. Zabieg jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z łysieniem androgenowym, znaczącym ubytkiem włosów na skórze głowy, zakolami, ubytkami w zaroście na twarzy, ubytkami w owłosieniu okolicy oka (brwi lub rzęs), utratą włosów na obszarach objętych bliznami.

fot. Arnel Hasanovic / Unsplash

Smart Graft – najnowocześniejszy sposób transplantacji włosów

Cała procedura trwa od 4 do 6 godzin. Rozpoczyna się od znieczulenia skóry w miejscu, z którego będą pobierane cebulki włosów do przeszczepu. Lekarz umiejętnie pobiera grafty (pojedyncze zespoły mieszków włosowych) za pomocą specjalnej głowicy zakończonej skalpelem, która działa w ruchu obrotowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Głowica posiada też separator, który kontroluje głębokość wnikania igły w skórę głowy – zwiększa to skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Pobierane grafty przechowywane są w zamkniętym systemie, w którym mają zapewnioną właściwą wilgotność i temperaturę – podnosi to ich jakość i zwiększa przeżywalność. Ostatni, najważniejszy, etap transplantacji włosów to precyzyjna implantacja zespołów mieszków włosowych przy użyciu „pena” wyposażonego w pompę, która gwarantuje szybkość i efektywność zabiegu. Ta faza zabiegu wymaga od lekarza dużej perfekcji, jednak nowoczesne, zautomatyzowane urządzenie znacznie ułatwia mu zadanie.

„Opinie zadowolonych pacjentów są najlepszym dowodem na skuteczność przeszczepu włosów Smart Graft” – podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki. – „Pozytywne rezultaty zabiegu to nie tylko odzyskanie włosów, ale też wzmocnienie pewności siebie.”

Przeszczep włosów Smart Graft trwa krócej w porównaniu do starszych metod transplantacji włosów, jest też mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny. To obecnie jeden z najbardziej efektywnych metod transplantacji włosów ze względu na wysoką przeżywalność pobieranych cebulek włosowych sięga (nawet 98%). Rekonwalescencja jest krótka, a efekty – bardzo naturalne. Nie grożą ci też widoczne blizny pozabiegowe.

Naturalny wzrost włosów po zabiegu

Po przeszczepie włosy rosną w naturalnym tempie i przechodzą pełen cykl wzrostu – od anagenu do telogenu. Oznacza to, że pierwsze kosmyki wyrastające po zabiegu metodą Smart Graft pojawiają się po około 2-3 miesiącach. Na ostateczne rezultaty transplantacji włosów trzeba oczywiście poczekać nieco dłużej, bo około 12-14 miesięcy.

Co istotne, po zabiegu linia przeszczepionych włosów wygląda bardzo naturalnie, a to dzięki różnorodności igieł i precyzji zabiegu. Pozwala to na dowolne wyprofilowanie fryzury, która do złudzenia przypomina naturalne owłosienie.

Dowiedz się więcej na temat bezpiecznego przeszczepu włosów na www.klinikamiracki.pl/smart-graft/

 

Materiał promocyjny