Kuracja keratynowa pomaga naprawić uszkodzenia włosów. Zabieg polega na szczelnym wypełnieniu ubytków w ich strukturze. Ponadto dodaje pasmom blasku i eliminuje puszenie, dzięki czemu są łatwiejsze w stylizacji. Keratyna nałożona na włosy tworzy specjalną powłokę, która sprawia, że są one miękkie i bardziej gładkie. Kuracja keratynowa jest oferowana w większości salonów fryzjerskich. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze, możesz spróbować wykonać ten zabieg samodzielnie w domu.

Błyszczyk do włosów. Oto sposób, który zapewni Ci bajeczny efekt lśniących pasm

Keratyna na włosy w domu. O czym pamiętać przed przeprowadzeniem zabiegu?

Podobnie jak w przypadku farbowania włosów, jeśli stosujesz chemiczną pielęgnację w domowych warunkach, upewnij się, że pomieszczenie, w którym to robisz, jest dobrze wentylowane. Nie zapomnij więc otworzyć okna, aby wpuścić trochę świeżego powietrza i uniknąć silnego zapachu.

Przed rozpoczęciem zabiegu bardzo ważna jest ocena stanu skóry głowy. Najlepszym wyborem będzie udanie się do dermatologa lub trychologa, który wykona profesjonalne badanie. Pamiętaj także o tym, aby przed przystąpieniem do keratynowego prostowania włosów wykonać test alergiczny i sprawdzić czy nie występują żadne niepożądane efekty uboczne.

Jeśli stosujesz kurację keratynową w domu, najprawdopodobniej będziesz musiała aktywować ją ciepłem. Oznacza to, że musisz posiadać odpowiednie narzędzia do stylizacji włosów. Chodzi oczywiście o suszarkę i prostownicę. W drugim przypadku najlepszym wyborem będą modele, których płytki pokryte są specjalnym rodzajem powłok. Ceramiczne zapewniają dobry poślizg i szybko się nagrzewają. Z kolei turmalinowe zapobiegają elektryzowaniu się włosów i zapewniają lepszą ochronę przed uszkodzeniami.

Jak wykonać keratynowe prostowanie włosów?

Pierwszy krok: dokładnie umyj włosy szamponem oczyszczającym. Pasma muszą zostać bardzo starannie oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń i resztek produktów do stylizacji.

Drugi krok: Dokładnie rozczesz włosy i podziel je na kilka mniejszych pasm. Przelej keratynę do małej miseczki i zaaplikuj na wilgotne bądź wysuszone włosy (dokładne zalecenia producenta znajdziesz na opakowaniu produktu). Użyj w tym celu małego pędzelka i dokładnie pokryj każde pasmo włosów, starając się zachować około 2 cm odstępu od skóry głowy.

Trzeci krok: odczekaj około 15-30 minut (sprawdź dokładne zalecenia producenta).

Czwarty krok: wysusz włosy średnim podmuchem powietrza i przeczesz pasma szczotką.

Piąty krok: Rozgrzej prostownicę do temperatury wskazanej na opakowaniu zestawu do keratynowego prostowania włosów. Prostuj włosy pasmo po paśmie. Wykonuj tę czynność powoli i starannie. Ilość przeciągnięć pojedynczych pasm jest zależna od tego w jakiej są kondycji. Przyjmuje się jednak, że każde pasmo zostało wyprostowane kilka razy – pomoże to uzyskać lepszy efekt.

Szósty krok: końcową czynnością jest zmycie keratyny i zaaplikowanie na pasma odżywki do włosów (powinna być pozbawiona parabenów oraz składników SLS). Następnie wystarczy spłukać odżywkę i ponownie wyprostować pasma.

Keratynowe prostowanie włosów w domu. O czym warto pamiętać?

Po wykonaniu zabiegu zaleca się odczekanie z ponownym myciem włosów przez co najmniej dwa lub trzy dni. Ma to na celu zminimalizowanie ryzyka wypłukania się keratyny. W tym czasie lepiej zrezygnować także z produktów do stylizacji takich jak lakier czy pianka. Pasma powinny także pozostać rozpuszczone. Aby uniknąć odkształceń nie powinno się ich zaplatać ani wiązać w kucyk. Po nałożeniu keratyny na włosy w domu warto także zwrócić uwagę na skład kosmetyków. Szampony i odżywki powinny zawierać w sobie keratynę. Dodatkowa dawka białka aplikowana regularnie pomoże zachować efekt gładkości i miękkości.

Sonda

keratynowe prostowanie włosów

Stosowałaś już zabieg keratynowego prostowania włosów?