Kąpiel rozjaśniająca włosy to domowy zabieg, dzięki któremu mogą one zyskać jaśniejszy kolor. Cały sekret tkwi w tym, aby dobrać odpowiednie produkty, które należy wymieszać w ściśle określonych proporcjach. Kąpiel jest alternatywą dla tradycyjnego rozjaśniania włosów. Zabieg jest też mniej inwazyjny dla struktury włosów i prosty do wykonania. Jak go przeprowadzić i kto może z niego skorzystać?

Maska do włosów, którą uwielbia Małgorzata Rozenek jest dostępna w Hebe! Kupimy ją w świetnej cenie

Kąpiel rozjaśniająca włosy – kto może skorzystać z zabiegu?

To domowy sposób, który pomoże w uzyskaniu jaśniejszego koloru włosów lub odświeżeniu dotychczasowego. Kąpiel jest polecana przede wszystkim dla osób, które już mają blond włosy. W ten sposób lekko skorygujemy odcień i dodatkowo zyskamy efekt pojaśnienia.

Kto jeszcze może skorzystać z zabiegu? Polecany jest również dla osób, które mają naturalny kolor i nigdy wcześniej nie farbowały swoich pasm. W ten sposób możemy uzyskać odcień, który będzie jaśniejszy nawet o dwie tonacje. Z zabiegu powinny za to zrezygnować osoby, które mają bardzo ciemne pasma (farbowane bądź naturalne), a także wówczas, gdy kondycja kosmyków nie jest najlepsza – są przesuszone, kruche, szorstkie i łamliwe. Taki zabieg, chociaż jest delikatniejszy niż tradycyjne rozjaśnianie, i tak może okazać się dla tego typu włosów zbyt obciążający.

Szatynki, które również chcą skorzystać z kąpieli rozjaśniającej powinny liczyć się z tym, że włosy mogą początkowo nabrać rudawych bądź nawet miedzianych tonacji. Jeśli włosy są ciemniejsze, jednorazowy zabieg może nie dać pożądanych efektów. Dlatego też trzeba będzie go powtórzyć jeszcze kilkakrotnie. Aby zapobiec mocnemu osłabieniu kondycji pasm – najlepiej odczekać co najmniej 3 tygodnie przed wykonaniem kąpieli ponownie. W tym okresie ważna jest także odpowiednia pielęgnacja – co najmniej dwa razy w tygodniu warto zastosować odżywczo-nawilżającą maskę, regularnie olejować włosy oraz aplikować serum i zrezygnować ze stylizacji za pomocą prostownicy czy lokówki.

Włosy mogą boleć, a od zbyt intensywnego treningu możesz wyłysieć. 10 ciekawostek o włosach

Kąpiel rozjaśniająca włosy – jak ją przeprowadzić

Cały proces jest bardzo prosty. Najważniejsze jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Musisz wyposażyć się w rozjaśniacz do włosów, utleniacz, odżywkę i szampon. Wszystkie te składniki znajdziesz w drogerii. Możesz także sięgnąć po kosmetyki profesjonalne, które znajdziesz w sklepie z artykułami fryzjerskimi.

Następny krok to połączenie wszystkich składników. Wymieszaj ze sobą rozjaśniacz i utleniacz w proporcji wskazanej na opakowaniu. Kolejnym krokiem jest dodanie 2 łyżek odżywki i 1 łyżki szamponu. Całość wymieszaj z połową szklanki ciepłej wody. Gotowe.

Teraz przechodzimy do procesu rozjaśniania. Nałóż mieszankę na wilgotne włosy. Rób to bardzo powoli i starannie. Tak samo jak w przypadku farbowania, tak i tutaj najważniejsze jest, aby pokryć każdy kosmyk – od nasady aż po same końce. Wykonaj delikatny masaż, aby wytworzyła się piana. Odczekaj kilka minut i ponownie wykonaj masaż. Kąpiel powinna trwać nie dłużej niż 25 minut! Jeśli zależy Ci na delikatnym pojaśnieniu – zmyj całość po upływie 15 minut. Na koniec dokładnie spłucz włosy letnią wodą i koniecznie nałóż nawilżającą maskę. Potrzymaj ją na włosach przez kolejne 20 minut. Po tym czasie spłucz i wysusz włosy tak jak zawsze.