Każdy, kto ma blond włosy, wie, że należy traktować je z wyjątkową ostrożnością. A jeśli Twój kolor jest zbliżony do włosów Kylie Jenner, Katy Perry czy Leighton Meester, jeszcze ważniejsze jest, by utrzymać jego bardzo jasny odcień na dłużej.

ZOBACZ TEŻ: BOISZ SIĘ WOSKU? SUGARING BĘDZIE DLA CIEBIE IDEALNY!

Najważniejsza zasada, o której powinna pamiętać każda blondynka brzmi: Należy używać wyłącznie produktów do stylizacji, które są przezroczyste lub mają w sobie śladowe ilości koloru.

Chemik kosmetyczny Jim Hammer tłumaczy: Barwniki, które są używane w produktach mających poprawić odcień włosów, mogą gromadzić się głęboko w ich strukturze i plamić włosy. Szczególnie, jeśli są to produkty bardzo intensywnie zabarwione. Dla blondynki takie przebarwienie będzie o wiele bardziej zauważalne, niż dla innych, ciemniejszych odcieni.

ZOBACZ TEŻ: LEPIEJ UWAŻAJ. PICIE WĘGLA AKTYWOWANEGO MOŻE MIEĆ NEGATYWNE SKUTKI

Oznacza to, że wszystkie olejki, które mają żółty lub lekko brązowy kolor mogą popsuć Twoje włosy, zmieniając ich odcień.

Moja rada to wykorzystywanie olejków opracowanych wyłącznie do włosów blond. – mówi kosmetolog Ron Robinson. Zaleca on również testowanie produktów na małym kosmyku włosów.

Oprócz stosowania przezroczystych produktów do pielęgnacji włosów, zaleca się też wybranie kosmetyków o jasnofioletowym lub niebieskim odcieniu, które przywrócą blask i rozjaśnią kolor.

Twarda woda może również odgrywać rolę w zmianie poziomu jasności i odcienia włosów blond. Jeśli jest to problem, który dotyczy Ciebie, być może powinnaś pomyśleć o filtrze prysznicowym, który pomoże w zachowaniu pożądanego, jasnego koloru włosów.

Co Wy na to?