Jeszcze do niedawna popularność oleju kokosowego w pielęgnacji skóry i włosów była ogromna. Był to jeden z najlepiej rozreklamowanych naturalnych składników. Chociaż dermatolodzy sceptycznie odnosili się do tego, by stosować go jako zamiennik kremów czy balsamów, wiele z nas dało się skusić na wymieniane jednym tchem zalety jego zastosowania. Olej kokosowy jest komadogenny i ciężki, dlatego skóra absorbuje go trudniej. Nie oznacza to jednak, że musimy zupełnie zrezygnować z jego właściwości. Jest pełen witaminy E, K i sprawdza się jako emolient chroniąc barierę skórną przed utratą wody. Olej kokosowy świetnie sprawdzi się jako dodatek do naturalnych kosmetyków, np. peelingów do ciała. Jeśli zaś chodzi o włosy, specjaliści polecają inną, lżejszą i nadal w pełni naturalną alternatywę. Woda kokosowa doda blasku, nawilży, a przy tym nie obciąży pasm. Jest polecana przede wszystkim w pielęgnacji cienkich włosów.

Olejowanie włosów na ciepło – maksymalna regeneracja i mocne odżywienie włosów

Woda kokosowa – jak stosować ją na włosy

Możesz stosować ją jako płukankę po umyciu włosów szamponem

Dodać do szamponu lub odżywki

Stosować jako mgiełkę nawilżającą rozcieńczoną z wodą

Jako napój, który działa od wewnątrz na poprawę kondycji włosów i skóry

Woda kokosowa – jak działa na włosy

Woda znajdująca się we wnętrzu kokosa jest tak samo wartościowym składnikiem, który możemy wykorzystać w codziennej pielęgnacji. Zapewnia maksymalne nawilżenie pasm, bez ich obciążania. Wykazuje również działanie przeciwzapalne. Koi skórę głowy i zapobiega podrażnieniom. Z jej działania powinny skorzystać przede wszystkim osoby z cienkimi, osłabionymi włosami. Najlepiej stosować płukankę z wody kokosowej 1-2 razy w tygodniu.

Woda kokosowa zawiera w sobie mnóstwo witamin, minerałów, aminokwasów i fitohormonów, które zapewniają dogłębne odżywienie i zabezpieczają pasma bez utratą wilgoci. Dba także o skórę głowy – koi podrażenienia i zaczerwienienia, może pomóc w leczeniu łupieżu, zapewnia nawilżenie i nie obciąża tak jak olej.

Łamliwe pasma są bardziej podatne na wypadanie. Stosując wodę kokosową poprawisz elastyczność pasm, dzięki czemu będą mocniejsze i zdrowsze.