Kucyk to jedna z najpopularniejszych fryzur. Mnóstwo wersji tego uczesania pozwala zmienić codzienne wydanie w efektowną, wieczorową fryzurę. Tu liczą się detale – wygładzone lub niesforne kosmyki, wysokość, ozdoby na jakie się zdecydujemy (spinki, opaski). Mała zmiana może dać wielki efekt.

Co warto mieć przy sobie wykańczając taką fryzurę? Na pewno delikatny lakier do włosów i nabłyszczacz. Taka gładka fryzura dobrze eksponuje lekki połysk włosów.

O tym, jak wiele obliczy może mieć to niepozorne, ale popularne uczesanie, można przekonać się zerkając na jej warianty noszone przez celebrytki:

 
kucyk

Jennifer Aniston lubi fryzury w stylu „dziewczyna surfera” – nieco zmierzwione, w lekkim nieładzie, jakby czesane wiatrem. Jej kucyk jest utrzymany w takiej właśnie młodzieńczej konwencji.

kucyk

kucyk

Anne Hathaway efekt „dziewczyny surfera” zmieniła na efekt „grzecznej uczennicy”.

kucyk

Anne Hathaway i jej wysoki kucyk (to doczepiane włosy) noszone z wysoko umiejscowioną opaską. Szykownie, kobieco, w stylu lat 60.

kucyk

Reese Witherspoon na rozdaniu Oskarów wybrała podobną wersję bez opaski.

kucyk

Blake Lively – gładko przy skórze, ale kucyk został już zapleciony w niedbały warkocz.

kucyk

Nicole Kidman – włosy spięte wysoko klamrą, którą owinięto wyciągniętym pasmem, podpiętym pod kucykiem.

kucyk

Nisko noszony kucyk z przedziałkiem pośrodku w wydaniy Jennifer Lopez

kucyk

…i Kim Kardashian.

kucyk

Drew Barrymore – włosy wysuszone na okrągłej szczotce zebrano w kucyk owinięty grubym pasmem włosów.

kucyk

Mariah Carey nosi podobną wersję, ale włosy związane są wyżej.

kucyk

Kim Kardashian jest wielką fanką kucyków. Tutaj prosta wersja dobrze komponuje się z ozdobną górą sukienki.

kucyk

Miley Cyrus też wie, że przy takiej gładkiej fryzurze można pozwolić sobie na nieco więcej ozdób w okolicach szyi. Kucyki to obok koków idealne uczesania do eksponowania dużych kolczyków.

kucyk

kucyk

Jennifer Lopez tym razem też postanowiła zmienić swój kucyk w warkocz.

kucyk

Ta fryzura wymaga perfekcyjnie ułożonych wcześniej włosów wygładzonych na okrągłej szczotce. Wcześniej na wilgotne pasma nałożono piankę. Całość po wysuszeniu spryskano nabłyszczaczem.

kucyk

Ashley Tisdale prezentuje wersję z zawiniętą na bok grzywką. Wygładzone na okrąłej szczotce (nie za dużej!) włosy zbieramy w „rulonik” i podpinamy wsuwkami.