Aby zachować piękny, lśniący wygląd włosów zwykle skupiamy się na regularnym stosowaniu regenerujących maseczek, olejowaniu i używaniu kosmetyków chroniących pasma przed wysoką temperaturą. Ale odpowiednie pielęgnowanie włosów to też świadomość tego, jakie składniki znajdują się w produktach, których używamy codziennie. A jeden z nich, często dodawany do szamponów, okazuje się być szczególnie szkodliwy.

Chodzi o niebezpieczne siarczany (znane pod nazwą SLS i SLES) czyli detergenty, które stanowią składnik wielu kosmetyków, w tym również szamponów. Ich działanie może okazać się niebezpieczne dla skóry. Bo chociaż są to substancje, które dobrze rozpuszczają zanieczyszczenia, resztki produktów do stylizacji oraz nadmiar sebum, to jest też druga strona medalu…

SOK Z CEBULI – CUDOWNY ELIKSIR NA POROST WŁOSÓW

Mycie włosów szamponem, w którego składzie znajdują się siarczany może doprowadzić do podrażnień, pieczenia i przesuszenia skóry głowy. To groźne substancje, których unikać powinny przede wszystkim osoby ze skłonnością do alergii, których skóra jest bardzo wrażliwa, ponieważ innymi konsekwencjami stosowania produktów z SLS może być nawet silny świąt i łupież.

Następnym razem będąc w drogerii warto zwrócić większą uwagę na skład kosmetyków, w szczególności szamponów do włosów.

HERBATA MLECZNA TO NOWA PRZEPIĘKNA KOLORYZACJA WŁOSÓW DLA BRUNETEK