Statystyki mówią, że najczęściej wybieraną koloryzacją włosów na przestrzeni ostatnich lat jest delikatny blond oraz rozjaśnianie włosów. Te same statystyki mówią, że nieustanne farbowanie włosów przez więcej niż 5-7 lat, szczególnie jeśli jest to mocna farba, ma ogromny wpływ na nasze włosy i skutecznie niszczy je od podstaw. To dlatego wiele gwiazd coraz częściej zaczyna sięgać po peruki, zamiast nieustannie zmieniać kolor włosów. Niezbędna jednak jest odpowiednia pielęgnacja, a w wielu przypadkach także fioletowy szampon podtrzymujący kolor. Wiele z nas jednak popełnia wielki błąd w jego stosowaniu.

ZOBACZ TEŻ: JESTEŚ BLONDYNKĄ? LEPIEJ PONOWNIE PRZEJRZYJ SKŁAD SWOICH KOSMETYKÓW DO WŁOSÓW

Długotrwała koloryzacja wiąże się z dużym obciążeniem włosów i skóry głowy. Są jednak sposoby na to, by nie przerywać koloryzacji, przy jednoczesnym dbaniu o skórę i strukturę włosa.

Porad na ten temat udzieliła serwisowi Allure.com fryzjerka Lady Gagi, Patti Song. To właśnie ona jest odpowiedzialna za platynowy blond na głowie artystki oraz wszystkie ostatnie koloryzacje czy pielęgnacje na jej głowie. Przede wszystkim zaleca ona przerwę przynajmniej 5 tygodni pomiędzy kolejnymi zabiegami kosmetycznymi czy farbowaniami na głowie.

Zbyt częsta ingerencja może skutkować szybkie wypłukiwanie się koloru bądź problem z utrzymaniem go na głowie. Przed mocną zmianą koloru, warto też odłożyć szampon do mycia głowy na kilka dni. To pomoże nagromadzić naturalne oleje na skórze głowy, który mocniej osadzi kolor. Zaleca też korzystanie z usług profesjonalnych fryzjerów, szczególnie jeśli jest to nasza pierwsza koloryzacja.

ZOBACZ TEŻ: 7 problemów blondynki

Ma też poradę odnośnie stosowania fioletowego szamponu, który, jak wszyscy wiemy, jest niezbędny przy blond koloryzacji – pomaga utrzymać kolor, nie pozwala włosom blaknąć i wspomaga ich zdrowy blask. Wiele kobiet pieni od razu szampon, zazwyczaj w rękach bądź od razu na włosach. Żeby jednak szampon miał szansę zadziałać, trzeba go na chwilę pozostawić na włosach, by fioletowy pigment mógł wchłonąć się w strukturę włosa. Piana szybko oczyści skórę głowy, ale nie zmieni niczego w koloryzacji. Stosując w ten sposób fioletowy szampon, równie dobrze możesz go zamienić na zwykły szampon, który ma na celu jedynie zmycie zanieczyszczeń, łoju oraz odświeżenie ich.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on Apr 26, 2018 at 1:06pm PDT

Używałyście wcześniej źle fioletowego szamponu?

Fioletowy szampon to must have każdej blondynki. Niweluje żółty odcień i chłodzi kolor