Stylista fryzur jest jak dobry detektyw. Wystarczy, że spojrzy na włosy, by dowiedzieć się o nich wszystkiego – w jaki sposób je pielęgnujesz, stylizujesz, czy nakładasz regularnie maseczki. Ale o ile na małe niedociągnięcia może przymknąć oko, to jest jeden, kategoryczny błąd, który doprowadza każdego fryzjera do szewskiej pasji. Jak zadbać o włosy?

Cała sprawa opiera się o jeden kosmetyk, który powinien znaleźć się na łazienkowej półce u każdej z nas. Mowa o sprayu zabezpieczającym włosy przed wysoką temperaturą. Nie chodzi jednak o sam fakt ich stosowania, tyle co o sposób użycia. Większość z nas nie stosuje termoochrony w prawidłowy sposób.

Dieta dla włosów czyli co jeść, by mieć mocne i lśniące pasma przez cały rok

Jak zadbać o włosy?

Stwierdzenie mniej znaczy więcej jest w tym przypadku zasadne. Żadne włosy nie lubią przesadnego obciążenia produktem, ale zbyt mała ilość to także błąd, którego lepiej się wystrzegać, jeśli nie chcemy przesuszyć pasm. O co więc tak naprawdę chodzi stylistom fryzur?

Ludzie zapominają o ponownym nałożeniu sprayu po wysuszeniu włosów i przed rozpoczęciem stylizacji. Zazwyczaj schemat jest prosty: na wilgotne włosy nakładamy zabezpieczający krem lub spray i przechodzimy do suszenia włosów suszarką. Po czym od razu sięgamy po kolejne narzędzia do stylizacji.  Zazwyczaj chodzi o prostownicę. W tym tkwi cały błąd, który osłabia i przesusza pasma.

Balerina Bun to zachwycające, romantyczne upięcie włosów

Prawidłowy sposób stosowania polega na podwójnym użyciu kosmetyku: przed suszeniem włosów, a następnie jeszcze raz, przed przystąpieniem do ich stylizacji.

W związku z tym już wiesz, jak zadbać o włosy i co powinnaś zrobić za każdym razem, gdy suszysz włosy i sięgasz po prostownice.

Truskawkowy brąz. Romantyczna propozycja na nadchodzącą jesień

Oto polecane produkty do pielęgnacji i ochrony włosów przed wysokimi temperaturami 

mgiełka do włosów
1

mgiełka do włosów z filtrami UV

Anwen

43.00 ZŁ

Kup teraz
baza ochronna do włosów
2

baza ochronna

Bumble and Bumble

115,00 zł

Kup teraz
jak zadbać o włosy? olejek do końcówek
3

olejek zabezpieczający końcówki

OnlyBio

22,99 zł

Kup teraz
odżywka do włosów
4

odżywka w kostce

Barwa

19,90 zł

Kup teraz
maska do włosów
5

Intensywnie wzmacniająca maska do włosów

Biovax

13,99 zł

Kup teraz
spray termoochronny do włosów
6

spray termoochronny do włosów

You-niverse

17,59 zł

Kup teraz