Włosy to jeden z najważniejszych atrybutów naszej urody. Niezależnie od typu fryzury, będziesz wyglądać pięknie, jeżeli Twoje pasma będą gęste i lśniące. Farbując je na jasne kolory, odejmujemy sobie lat, natomiast decydując się na ciemne czy odważne kolory, nadajemy swojemu wyglądowi charakteru. Niestety, coraz więcej osób boryka się z wypadaniem włosów, które może prowadzić do łysienia. Sprawdź, czy warto sięgać po suplementy, wcierki, a może szampony na wypadanie włosów?

Dlaczego moje włosy wypadają?

Niektórzy mężczyźni już w bardzo młodym wieku mogą zauważyć u siebie nadmierne wypadanie włosów, tworzące się zakola, a w efekcie całkowite lub miejscowe wyłysienie. Niestety często wynika to z ich genetycznego dziedzictwa. Kobietom na szczęście zdarza się to zdecydowanie rzadziej. Niemniej, poza powodami genetycznymi, przyczyn łysienia może być bardzo wiele. Główne z nich to:

 • niedobory witamin, składników mineralnych oraz odżywczych;
 • nieprawidłowa pielęgnacja włosów;
 • problemy hormonalne;
 • choroby skóry;
 • niezdrowy styl życia;
 • długotrwałe stosowanie niektórych grup leków.

Uzupełnij niedobory witamin

Jeśli do tej pory cieszyłaś się piękną i bujną fryzurą, lecz od jakiegoś czasu zauważyłaś nadmierne wypadanie włosów, warto rozpocząć zmiany od stylu życiu. Prowadząc siedzący tryb życia, źle się odżywiając, pijąc alkohol i sięgając po papierosy, skazujesz swoje ciało na poważne niedobory witamin i minerałów. Ich objawem mogą być właśnie wypadające włosy.

Zacznij pić wodę, sięgać po owoce i warzywa oraz wybierz się przynajmniej raz dziennie na 30-minutowy spacer. Do tego warto sięgnąć po suplementy, które pomogą nam uzupełnić niezbędne substancje, które odpowiadają za piękne włosy. Głównym składnikiem wszystkich preparatów jest biotyna, czyli inaczej witamina H lub B7. Wpływa ona korzystnie nie tylko na włosy, ale również na skórę i paznokcie. Wspomaga też pracę tarczycy.

Odpowiednia pielęgnacja na wypadanie włosów

Przy stosowaniu suplementacji bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Pierwszym krokiem powinien być wybór szamponu przeciw wypadaniu włosów. Taki szampon poza wzmocnieniem pasm powinien też pielęgnować skórę głowy i wykazywać działanie przeciwalergiczne. Zwróć uwagę na skład wybieranego przez Ciebie szamponu na wypadanie włosów. Wiele osób myje głowę nawet codziennie, dlatego, jeśli chcesz, aby wybrany preparat zadziałał, wybieraj te, które poza biotyną, posiadają takie składniki jak:

 • ekstrakt z żeń-szenia – uelastycznia, wzmacnia i odżywia włosy, a także rewitalizuje je;
 • proteiny – wydłużają fazę anagenową cyklu życia włosa;
 • prebiotyki – regulują mikroflorę skóry głowy, koją i łagodzą;
 • aloes – regeneruje skórę oraz włosy, dostarczając substancji odżywczych;
 • pantenol – wnikając w głąb skóry i włosów nawilża je, wygładza oraz nadaje połysk.

 

Materiał partnera