Masz suche włosy ze skłonnością do łamania się? Uwierz – doskonale znamy Twój ból. Wiemy, jak to jest rozplątywać włosy i przy okazji widzieć na gumce ich połamane resztki. Czy wiesz o tym, że jako posiadaczka łamliwych pasm powinnaś uniknąć niektórych uczesań? Podpowiemy Ci, jak z pewnością nie powinnaś zbierać swoich włosów. W ten sposób będziesz mogła uniknąć przykrych niespodzianek podczas rozczesywania. Zniszczone włosy potrzebują specjalnego traktowania – znaczenie ma nawet uczesanie, które wybierzesz!

Masz kręcone włosy, które nie chcą się układać? Być może popełniasz ten jeden błąd

Zniszczone włosy

Zazwyczaj chcemy ukryć zniszczone włosy. Dlatego wykonujemy wymyślne upięcia, które mają za zadanie ukryć kondycję naszych pasm. Ściskamy je w warkoczach, ściskamy mocno na czubku głowy, zawijamy w ciasne koki… Ale właśnie te fryzury są najbardziej szkodliwe dla naszych włosów. Przez mocne ściskanie dodatkowo osłabiasz cebulki włosów. Wysokie kucyki mogą sprawiać, że zaczną Ci się tworzyć drobne zakola na czole, nie mówiąc o łamaniu się włosów. Spośród tych wszystkich fryzur powinnaś wybierać takie, które nie szkodzą Twoim włosom! Zapomnij o mocnym ściskaniu ich gumką. Oraz, co bardzo ważne – zadbaj o to, aby używać odpowiednich gumek.

Włosy po farbowaniu wyszły za ciemne? Zobacz jak możesz je uratować

Zaprzyjaźnij się z satyną

Nie od dzisiaj wiadomo, że najłagodniejszymi dla włosów materiałami są te śliskie, takie jak jedwab lub satyna. To właśnie z nich powinny być wykonane akcesoria, których będziesz używać. Zapomnij o wysokich upięciach! Zastąp je tymi niskimi lub chociaż mniej więcej na środku głowy. Zamiast wybierać standardowe gumki zdecyduj się na scrunchie wykonane z jednego z wcześniej wymienionych materiałów. Właśnie taka gumka będzie najłagodniejsza dla Twoich pasm. Związując je nigdy nie ściskaj ich zbyt mocno – lepiej od czasu do czasu poprawić kucyk niż ścisnąć go zbyt mocno, czym mogłabyś dodatkowo osłabić pasma. Nie używaj akcesoriów z ostrymi krawędziami. Na czas odbudowy kondycji włosów zrezygnuj ze wsuwek i wszelkiego rodzaju spinek. Zachowaj swoje fryzury maksymalnie minimalistyczne. Możesz także rozpuścić pasma i okiełznać je opaską, która także będzie wykonana z satyny lub jedwabiu. Dzięki takim niewielkim zmianom proces regeneracji włosów będzie postępował o wiele szybciej!