Przesuszone pasma włosów to problem, który często powraca latem. Wysokie temperatury, chlorowana woda, wiatr, ale również koloryzacja i stylizacja za pomocą urządzeń termicznych – to wszystko odbija się na kondycji naszych kosmyków, które stają się coraz bardziej matowe i szorstkie w dotyku. Jednak nie chodzi tylko o ich wygląd, suche pasma są bardziej narażone na uszkodzenia i szybsze rozdwajanie się końcówek. Sprawdź, co zrobić, by włosy odzyskały miękkość i blask.

Kluczem do sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja i wyeliminowanie niektórych nawyków podczas ich codziennej stylizacji. Rozwiązanie problemu przesuszonych włosów najlepiej rozpocząć od zmiany szamponu, a ściślej mówiąc samodzielnego przygotowania tego kosmetyku.

PRZEDŁUŻASZ WŁOSY? SPRAWDŹ JAK UTRZYMAĆ ICH PIĘKNY WYGLĄD NA DŁUŻEJ

Domowy, nawilżający szampon diy jest niesamowicie prosty w przygotowaniu, a w dodatku zawiera w sobie wyłącznie naturalne składniki. Dzięki temu wiesz, że nic nie obciąży ani nie uszkodzi Twoich pasm. Do stworzenia szamponu potrzebujesz 3 żółtek jaj, kilka kropli gliceryny, olejku migdałowego i olejku rycynowego. Połącz wszystkie składniki i delikatnie wmasuj w skórę głowy. Po odczekaniu kilku minut zmyj całość letnią wodą.

Przesuszone włosy wymagają dogłębnego nawilżenia, dlatego warto, minimum 2 razy w tygodniu, stosować odżywczą maseczkę. Pamiętaj, by aplikować ją na całej długości pasm, ale z pominięciem skóry głowy. Najlepsze działanie zaobserwujesz, pozostawiając kosmetyk co najmniej na pół godziny – by wzmocnić efekt, owiń całość w aluminiową folię.

Aby zapobiec dalszemu przesuszeniu pasm warto jest zrezygnować z suszarki. Szczególnie w letnie dni lepiej skorzystać ze słońca i pozwolić pasmom wyschnąć naturalnie. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie zupełnego zrezygnowania z tego urządzenia, postaraj się chociaż ograniczyć użycie do niezbędnego minimum, zawsze pamiętając o kosmetyku chroniącym przed wysoką temperaturą.

CHCESZ MIEĆ DŁUGIE I LŚNIĄCE WŁOSY? POWINNAŚ PIĆ TO KAŻDEGO PORANKA

Do swojej pielęgnacji warto też włączyć zasadę OMO. Chodzi o to, by przed i po umyciu włosów szamponem nałożyć odżywczy olejek. W ten sposób dostarczamy regenerujących i nawilżających składników, które wnikają go struktury włosów.