Bob cieszy się popularnością już od kilku sezonów, wręcz zyskując miano kultowego. Nie jest więc zaskoczeniem, że będzie modny i tego lata. Jeśli zastanawiałaś się nad ścięciem włosów, nie zwlekaj dłużej. Bob to idealny wybór, szczególnie na lato.

KIM KARDASHIAN MOCNO SKRÓCIŁA WŁOSY. WYBRAŁA NAJMODNIEJSZĄ FRYZURĘ TEGO LATA!

Jeśli obawiasz się, że ta fryzura szybko ci się znudzi, bo nie pozwala na upięcia, warkocze, czy koki – nie masz się, o co martwić! Możesz stylizować tę fryzurę na naprawdę wiele sposobów. My wybrałyśmy trzy – naszym zdaniem – najbardziej stylowe. Co więcej, przy wyborze inspirowałyśmy się gwiazdami. Masz więc gwarancję, że będzie i modnie i stylowo.

Gładki

Marzy ci się elegancki, zmysłowy look? Postaw na gładkiego boba. Czego potrzebujesz do wykonania takiej fryzury? Wystarczy dobra prostownica i kosmetyk termoochronny. Wysoka temperatura szkodzi włosom, dlatego przed użyciem prostownicy konieczne jest nałożenie preparatu, który ochroni włosy przed jej szkodliwym wpływem. Nie prostuj ich jednak od razu po jego użyciu – włosy są wtedy wilgotne, co daje odwrotny skutek – zamiast je chronić, dodatkowo je niszczy.

Rozgrzej prostownicę do temperatury 190 stopni (nie więcej!) – to w zupełności wystarczy by cieszyć się idealnie gładką fryzurą, uwierz nam. Następnie podziel włosy na kilka partii, możesz oddzielić je klamrą lub frotką. Tak przygotowane włosy zacznij prostować – pasmo po paśmie przejeżdżaj prostownicą szybkim, ale delikatnym ruchem. Czynność powtórz dwa, trzy razy na każdym paśmie. Wyprostowane pasma odkładaj do przodu. Następnie rozczesz włosy grzebieniem i spryskaj preparatem nabłyszczającym. Voila – idealni gładki bob gotowy!

Beach waves

Delikatne, naturalne fale stają się hitem niemal każdego lata. Nic dziwnego, to prawdziwie wakacyjny look. Włosy wyglądają jakbyśmy dopiero wróciły z plaży – zmierzwione przez podmuchy wiatru i morską sól. Jak zrobić taką fryzurę, gdy od morza dzielą nas kilometry?

Wystarczy sól morska w spreju, która sprawia, że włosy stają się sztywne, matowe i podatne na ugniatanie. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ tę fryzurę tworzymy właśnie ugniatając je palcami. Jak to zrobić krok po kroku? Umyte, wilgotne włosy spryskaj solą morską, a następnie dodatkowo wetrzyj ją rękami we włosy. Następnie susząc włosy ugniataj je palcami. Jeśli twoje włosy nie są podatne na kręcenie, po nałożeniu soli morskiej zrób z włosów „ślimaczki” i wysusz je suszarką, wciąż jednak ugniatając je palcami. Efekt niedbałej fryzury w stylu dziewczyny surfera gwarantowany!

Delikatne fale

Wyświetl ten post na Instagramie.

ruby woo 💄

Post udostępniony przez Lucy Hale (@lucyhale)

Zapomnij o idealnych, sprężystych lokach. Wybierz opcję w stylu boho – ponadczasową i niezwykle wakacyjną. Uzyskasz ją dzięki prostownicy – tak jak w przypadku prostowania, najpierw nałóż na włosy spray termoochronny. Teraz podziel włosy na partie, a następnie chwyć wydzielone pasmo prostownicą (mniej więcej w jego środku), obróć ją o 360 stopni i powoli przeciągnij w dół. Pamiętaj, by nie zawijać włosów do wewnątrz!

Postępuj tak z każdym pasmem, a na końcu przeczesz włosy palcami. W ten sposób uzyskasz lekkie, subtelne fale, które sprawdzą się zarówno w eleganckich, jak i codziennych stylizacjach.

NOWY NAJMODNIEJSZY ODCIEŃ BLONDU. NA DOBRE ZASTĄPI PLATYNĘ!

Który z tych sposobów stylizacji wybierzesz? A może wypróbujesz wszystkie trzy?