Suchy szampon potrafi działać cuda. Wystarczy przecież spryskać włosy, by uratować całą fryzurę. Kilka minut i gotowe! Ale oprócz swoich wyjątkowych właściwości odświeżających, ma też wady – potrafi mocno wysuszyć włosy i skórę głowy. Jak więc znaleźć złoty środek? Oto kilka zasad, których warto się trzymać.

ZOBACZ TEŻ: SKOŃCZYŁ CI SIĘ SUCHY SZAMPON? NIE PANIKUJ, WYKORZYSTAJ TEN DOMOWY PRZEPIS!

Po pierwsze wybierz mądrze

Nie wszystkie suche szampony są dobre. Lepiej trzymać się z dala od formuł, które w swoim składzie zawierają alkohol jako jeden z pierwszych składników, ponieważ może on w znacznym stopniu wysuszyć pasma. Warto szukać produktów ze skrobią ryżową, która zbierze nadmiar sebum.

Aplikuj we właściwy sposób

Pamiętaj, że spryskanie całej głowy suchym szamponem to nie najlepsze wyjście. Zamiast tego po prostu zaaplikuj produkt tam, gdzie widzisz przetłuszczające się miejsca. Upewnij się również, że nakładasz szampon na włosy, a nie na skórę głowy. To ważne, ponieważ w ten sposób nie zablokujesz ujścia mieszków włosowych.

ZOBACZ TEŻ: Czy suchy szampon jest szkodliwy? 5 kosmetycznych pytań, które zawsze chciałaś zadać

Skorzystaj z dobrego szamponu do mycia

Kiedy przyjdzie dzień mycia włosów, użyj szamponu oczyszczającego, a następnie przytrzymaj nieco dłużej nawilżającą odżywkę. Po wysuszeniu włosów nałóż też odżywczy olejek (od połowy włosów), by zapobiec przesuszaniu się pasm.

Co Wy na to?