Kobiety na całym świecie kochają sombre za niski poziom trudności w wykonaniu, subtelną acz widoczną zmianę oraz odświeżenie, jakie przynosi na ich głowę. Popularność tej koloryzacji wzrasta szczególnie przed okresem letnim, kiedy to chcemy przepracować swój wizerunek wraz ze zmianą pory roku. Chciałabyś przygotować samodzielnie w domu sombre, ale boisz się, że nie jest to możliwe na Twoich pięknych, ciemnych włosach? Nie martw się, podpowiemy, jak to zrobić prawidłowo!

ZOBACZ TEŻ: JAK ZROBIĆ SOMBRE NA KRÓTKICH WŁOSACH I ZACHOWAĆ ŚWIETNY EFEKT TEJ KOLORYZACJI?

Sombre jest zdecydowanie prostsze na jasnych włosach, ze względu na to, że istnieje większa szansa na udaną koloryzację. Szczególnie jeśli brakuje nam fryzjerskiej wprawy oraz doświadczenia. Uzyskanie odpowiedniego koloru na włosach to nie lada wyzwanie, ale nie ma oczywiście rzeczy niemożliwych. Warto jednak pamiętać, że przejście z ciemnych włosów na jasne przebłyski powinno być jak najbardziej naturalne i subtelne, trochę jak “muśnięte” słońcem. Prawidłowo wykonana koloryzacja na ciemnych włosach powinna zawierać odcienie blondu, brązu a nawet kasztanu.

Jak zrobić koloryzację sombre w domu?

Bardzo popularnym mitem jest informacja o tym, że nie da się zrobić sombre na włosach ciemnych. Jak już pisałyśmy wyżej, jest to jak najbardziej do zrobienia, pod warunkiem, że kierujemy się podstawami. Oto kilka zasad, o których trzeba pamiętać!
Przede wszystkim najjaśniejsze odcienie powinny być rozplanowane tak, by zaczynały się od końcówek. W ten sposób zapewnisz sobie efekt rozświetlenia i naturalnego blasku. Sombre na ciemnych włosach powinno iść kolorystycznie od najjaśniejszych odcieni u dołu, do najciemniejszych u nasady. Po drugie – sombre robione na brązowych włosach najlepiej wygląda na długich i średniej długości włosach, dlatego przed koloryzacją warto je zapuścić. Po trzecie – zbyt duża różnica między rozjaśnionymi pasmami a naturalnym kolorem da sztuczny efekt i może popsuć całą operację. Powstrzymaj się zatem od wyboru drastycznego odcienia.

Sombre na ciemnych włosach: krok po kroku

Jeśli wybrałaś odpowiednie farby do koloryzacji, zacznij od dokładnego ściągnięcia poprzedniej farby, jeśli wcześniej oczywiście nosiłaś inny kolor włosów. Rozjaśnianie odpowiednich pasm rozpocznij od dolnych partii (najjaśniejszych), stopniowo przechodząc w górę i wybierając ciemniejsze odcienie. Wybieraj te zbliżone odcieniami do siebie, by uzyskać możliwie najwyższy poziom naturalnego przejścia kolorystycznego pomiędzy włosami. Następnie owiń włosy folią aluminiową i odczekaj 20-30 minut, aż odcienie zaczną przypominać pożądany efekt. Nie zapomnij o tym, że kolor na mokrych włosach może wyglądać na ciemniejszy. Efekt końcowy zobaczysz dopiero po zdjęciu folii, zmyciu z włosów pozostałości po farbie i wyszorowaniu ich szamponem. Zalecamy też użycie odżywki do włosów farbowanych. Jeszcze chwila na suszenie i sombre gotowe!

ZOBACZ TEŻ: Matrix American Blondes – poznaj nowoczesne i seksowne odcienie na lato!

Jak pielęgnować sombre na ciemnych włosach?

Eksperci w temacie włosów twierdzą, że sombre i ombre nie powodują takich rozległych zniszczeń jak pełna koloryzacja. Co wcale nie oznacza, że można sobie odpuścić pielęgnację po farbowaniu. Najlepiej wybrać ulubione kosmetyki do rozjaśnionych włosów, które można stosować codziennie. W skład produktów do pielęgnacji włosów po koloryzacji powinien wejść szampon oraz odżywki – jedna po myciu, druga nawilżająca po wysuszeniu włosów. Raz bądź dwa razy w tygodniu warto zapewnić też swoim włosom małe spa za pomocą maski na ciepło, aby utrzymać kolor i zapewnić włosom regenerację.

Jak często powinno się powtarzać koloryzację sombre?

Kolor zaleca się odświeżać co 8-12 tygodni, aby włosy były świeże a farba nie traciła blasku. Częstsze koloryzacje rekomenduje się natomiast osobom, które mają bardzo ciemne, wręcz hebanowe włosy.

Ile kosztuje koloryzacja sombre?

Ceny w Warszawie wahają się pomiędzy 150 a 350 złotych. W większości koszt ten jest zależny od doświadczenia i umiejętności fryzjera, lokalizacji atelie oraz długości włosów czy stanu ich zniszczenia.