Grzywki to świetna sprawa, ale jedna rzecz jest dosyć przytłaczająca – ciągłe podcinanie. Szczególnie, kiedy decydujesz się na półdługą grzywkę w stylu Bardott Bangs. Taka fryzura zobowiązuje do regularnych wizyt w salonie, ponieważ pasma szybko odrastają, a efekt lekko potarganych, romantycznych kosmyków zanika.

Ale jest też drugie rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić Twój czas i pieniądze. To samodzielne podcinanie grzywki. Na początku może się to wydawać ryzykowne, ale gwarantujemy – to wcale nie jest aż tak trudne. A taka umiejętność przydaje się zawsze.

BELLA HADID UWIELBIA TEN FRANCUSKI TREND FRYZJERSKI!

Wszystko, czego potrzebujesz to ostre nożyczki. Nigdy nie używaj zwykłych modeli do cięcia papieru, ponieważ zupełnie nie nadają się do włosów. Kiedy już wyposażysz się w odpowiednie, możesz ominąć fryzjerski fotel na kolejnych kilka miesięcy. Zaczynamy.

Poziom trudności: Łatwy

Czas trwania: 10 minut

Pamiętaj, by cięcie było na suchych włosach. Kiedy kosmyki są wilgotne, po ich wysuszeniu może okazać się, że włosy nie są równej długości.
Precyzyjnie wydziel i rozczesz grzywkę. Resztę włosów zaczesz w kucyk albo przypnij spinkami.

Podziel grzywkę na dwie równe połowy i jedną część przypnij do góry. Kosmyki, które pozostały ponownie przeczesz grzebieniem, a następnie przyłóż go do czoła w miejscu, gdzie chcesz, by kończyła się grzywka. Pamiętaj, by skierować grzebień zębami do zewnątrz. Nie podcinaj włosów niżej niż w miejscu, gdzie grzebień dotyka czoła.

MOCNA ZMIANA NATALII SIWIEC. CELEBRYTKA JESZCZE NIGDY NIE MIAŁA TAKICH WŁOSÓW

Następnie rozpocznij cięcie punktowe, czyli powoli przycinaj włosy pod kątem 45 stopni. Nigdy nie tnij grzywki na prosto, ponieważ samodzielne utrzymanie prostej linii jest bardzo trudne, więc efekt może być mało zadowalający.

Jeśli Twoje włosy mają tendencję do skrętu, możesz wykorzystać jednorazową maszynkę zamiast nożyczek. Pamiętaj jednak, by wybierać te z jednym ostrzem (trzy ostrza mogą wystrzępić kosmyki). Naciągnij włosy i powoli przesuwaj ostrze po paśmie.

Powtórz cięcie z drugiej strony.

Tyle wystarczy, by cieszyć się lekką, dziewczęcą grzywkę w stylu Bardott Bangs.