Masz dość tego, że cały czas odczuwasz nieprzyjemne swędzenie głowy? Nie dość, że częste drapanie jest dość bolesne, to nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Jak więc radzić sobie z tym problemem?

Zanim zgłosisz się do lekarza, sprawdź, czy aby na pewno powód swędzącej głowy nie jest dość błahy. Czasem, żeby kłopot zniknął wystarczy nieco bardziej o nią zadbać albo zmienić sposób, w jaki ją pielęgnujemy. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę.

ZOBACZ TEŻ: TA DOMOWA MASECZKA ZAWSZE POMAGA! WYPRÓBUJ JEŚLI MASZ SUCHE I ZNISZCZONE WŁOSY

1. Sprawdź skład swojego szamponu

W prawie 90% szamponów do włosów znajdują się składniki takie jak SLS’y lub silikony, na które możesz mieć uczulenie. Producenci dodają je do składu dlatego, że są to tanie substancje myjące, które szybko i obficie się pienią. Jednak ich właściwości mogą mocno oddziaływać na delikatną skórę głowy. Spróbuj zmienić swój szampon na bardziej naturalny albo przeznaczony dla dzieci i zobacz czy kłopot zniknie.

2. Farbujesz włosy?

Jeśli zdarza ci się farbować włosy, to może przyczyna leży właśnie tutaj. Im częściej to robisz, tym mocniej drażnisz swoją skórę. Jesteśmy jednak pewne, że nie zamierzasz przestać, więc spróbuj zmienić swoją farbę na bardziej naturalną.

3. Unikaj czapek i kapeluszy, dopóki nie pozbędziesz się problemu

Noszenie czapki powoduje, że nasza głowa szybciej się poci, a włosy przetłuszczają. Zwłaszcza że nie ściągamy jej za każdym razem, gdy wchodzimy, na przykład do komunikacji miejskiej. Wtedy nasza skóra jest bardziej narażona na podrażnienia, czym objawia się swędząca głowa. Teraz gdy za oknem jest dużo cieplej, łatwiej będzie ci unikać nakryć głowy.

ZOBACZ TEŻ: TWOJE WŁOSY NIE WYGLĄDAJĄ TAK DOBRZE JAK POWINNY? WSZYSTKO PRZEZ TEN BŁĄD

4. Użyj octu jabłkowego

Sprawdzonym środkiem leczniczym jest ocet jabłkowy. Użyj go jako płukankę, w tym celu rozcieńcz go z wodą w proporcji 1:1 i polej nim skórę głowy. Taki zabieg stosuj przy każdym myciu, potem stopniowo zmniejszaj częstotliwość.

5. Miej zawsze pod ręką olejek

W małej buteleczce zmieszaj 40 ml wody i 10 kropli olejku. Najlepszym wyborem będzie eukaliptusowy albo z drzewa herbacianego. Wypsikaj skórę głowy, a swędzenie ustąpi w momencie.

Jeśli i to nie pomoże, to zgłoś się do lekarza. Może problem leży gdzieś głębiej.