Jak olejować włosy, by olejowanie przyniosło korzyść, o którą nam chodzi? Żeby włosy przestały wypadać lub się wzmocniły? Nie wystarczy rozprowadzić olejku po włosach, bo musimy skupić się przede wszystkim na skalpie i to we właściwy sposób.

7 kroków jak olejować włosy według Ajurwedy

 

 1. Nakładamy olejek na czakrę korony (8 palców od linii włosów). Delikatnie poklepujemy, następnie masujemy kolistymi ruchami.
 2. Przesuwamy się w kierunku karku o 4 palce dalej, do ósmej czakry, powtarzamy ruch: poklepujemy, następnie masujemy kolistymi ruchami.
 3. Układamy dłonie po obu stronach głowy, rozchylamy palce i wcieramy olejek w skórę głowy wykonując ruch ku obojczykom, rozdzielamy przy tym pasma włosów. Czynność powtarzamy 5-7 razy.
 4. Następnie masujemy głowę w odwrotną stronę, od nasady po czubek głowy.
 5. Możemy też pociągnąć włosy ku górze, poszarpać je.
 6. Poklepujemy ponownie czakrę korony – (8 palców od linii włosów).
 7. I dopiero teraz nakładamy olejek na całe włosy i wcieramy w końcówki.

Do tej pory każde olejowanie włosów kończyło się tragedią? Spróbuj zastosować się do tej wskazówki!

Należy pamiętać, by:
1) nakładać olejek na suche włosy,
2) olejek nie był zimny!

 

Do olejowania można wykorzystać olejek Soultree do włosów zawierający składniki będące sekretem lśniących, zdrowych włosów Hindusek. Kompozycja sześciu olejków wzmocnionych wyciągami z ajurwedyjskich ziół to ratunek dla włosów słabych, wypadających i matowych.

Olejek odżywia, nawilża i wygładza włosy. Przeciwdziała ich wypadaniu i pobudza mieszki włosowe do wzrostu. Zapobiega rozdwajaniu się końcówek i przedwczesnemu siwieniu. Jest doskonałą odpowiedzią na problem z przesuszoną lub swędzącą skórą głowy. W widoczny sposób poprawia kondycję włosów, przywraca im witalność i sprawia, że stają się sprężyste   i lśniące.

Pielęgnacja włosów: nie chcesz, aby Twoje włosy zaczęły się przedwcześnie starzeć? Unikaj kilku czynników

Preparat bazuje na olejkach dobranych tak, by optymalnie odżywić i wzmocnić włosy. Znajdziemy w nim tłoczony na zimno olejek migdałowy, sezamowy, kokosowy, rycynowy, olejek z pestek winogron i olejek słonecznikowy.

Działanie olejków wzmocnione jest ekstraktami z ziół Methika, Amla, Brahmi, Bala i Bhringraj. Dostarczają one skórze głowy i włosom niezbędnych składników odżywczych zgodnie z założeniem ajurwedy, że piękne włosy są wynikiem odpowiednio odżywionych cebulek i mieszków włosowych. 

Jak olejować włosy

Olejek:

 • głęboko odżywia skórę głowy i cebulki włosowe,
 • pobudza porost włosów,
 • przeciwdziała wypadaniu,
 • zapobiega przedwczesnemu siwieniu,
 • znacząco wygładza napuszone włosy,
 • przywraca włosom blask i witalność.

Odpowiedni dla każdego typu włosów.

 • kosmetyk ajurwedyjski,
 • kosmetyk wegański, 
 • kosmetyk naturalny z certyfikacją BDIH,
 • nietestowany na zwierzętach,
 • nie zawiera syntetycznych barwników, substancji zapachowych ani konserwujących,
 • nie zawiera parabenów, silikonów, ołowiu, DEA/TEA, ftalanów, SLS/SLES, olejów mineralnych, wazeliny, sztucznych zapachów.

Fryzury, które skutecznie maskują tłuste włosy. Zrobisz je w kilka minut

*materiał prasowy