Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy możliwe jest rozjaśnienie włosów bez użycia farby, odpowiedź brzmi: tak. Oczywiście efekt nie będzie tak spektakularny, jak w przypadku sięgnięcia po profesjonalne kosmetyki, ale Twoje pasma mogą być o jeden lub dwa tony jaśniejsze. Zapoznaj się z naturalnymi metodami i zyskaj efekt delikatnego pojaśnienia i rozświetlenia swoich pasm.

Jaki wpływ na włosy ma działanie promieni UV? Wątpliwości rozwiewa Anna Mackojć z Instytutu Trychologii

Naturalne metody na rozjaśnienie włosów – kto może je stosować?

Idealnymi  kandydatkami są oczywiście posiadaczki włosów w kolorze naturalnego ciemnego blondu i jasnego brązu. Na wstępie trzeba również zaznaczyć, że osoby z włosami farbowanymi i zniszczonymi lub łamliwymi i ciemnymi pasmami raczej nie powinny stosować metod rozjaśniania, ponieważ mogą spowodować jeszcze więcej uszkodzeń i jeszcze bardziej przesuszyć pasma.

Planując wykorzystanie naturalnych metod rozjaśniania włosów, ważne jest, aby mieć odpowiednie oczekiwania. Zastosowanie naturalnych metod nie sprawi, że pasma rozjaśnią się do platynowego blondu, ale jeśli chcesz mieć kilka muśniętych słońcem pasemek, te metody mogą działać.

Jak rozjaśnić włosy bez użycia farby?  

Sok z cytryny

To jedna z najstarszych sztuczek. Cytryna rozjaśnia włosy, ponieważ kwas cytrynowy nałożony na pasemka usuwa pigment z łodygi włosa. Rozświetlający spray może być stosowany na całej ich długości. Możesz też spryskać włosy tylko na końcach, w zależności od tego, gdzie chcesz dodać naturalne, jaśniejsze pasemka. Najskuteczniej działa w połączeniu z czasem spędzonym na słońcu.

Do szklanej butelki wlej herbatę rumiankową, sok z cytryny, miód, olej kokosowy i wodę. Dobrze wstrząśnij przed spryskaniem włosów. Najlepiej spryskać kosmyki, gdy planujesz spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu w słoneczny dzień. W połączeniu z tymi składnikami ciepło i słońce zadziałają jak magia.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy również ma wyjątkowe właściwości, które pomogą Ci uzyskać jaśniejsze pasma. Pozostawiony na wystarczająco długo, może w rzeczywistości nieco „odbarwić” kolor włosów.

Wymieszaj 1 szklankę wody z 2 łyżkami octu jabłkowego i sokiem z połowy cytryny. Równomiernie wylej płukankę na mokre włosy i zrelaksuj się przez 15-20 minut. Dodaj trochę ciepła za pomocą suszarki lub wystaw włosy na słońce. Następnie spłucz i umyj włosy jak zwykle.

Rumianek

3 torebki herbaty rumiankowej zaparz w 2 filiżankach gorącej wody. Następnie umieścić mieszankę w lodówce. Po ostygnięciu wylej na włosy i wmasuj u nasady. Podgrzewaj suszarką przez 1-2 minuty. Pozostaw na 10 minut, a następnie spłucz.