O tym jak bardzo potrzebują jej nasze włosy chyba nie trzeba przypominać. Ale czy wiedziałaś o tym, że Twoja odżywka nie tylko dodaje miękkości, poprawia wygląd i chroni włosy przed splątaniem? Ten niepozorny kosmetyk ma mnóstwo innych zastosowań. A jeśli Ty również jesteś tym typem, który zaraz po zakupie nowego kosmetyku odstawia na bok resztki ze starego opakowania, to zdecydowanie coś dla Ciebie!

ZOBACZ TEŻ: ZAPOMNIAŁAŚ O MASECZCE? ZROBISZ JĄ SAMA POD WARUNKIEM, ŻE MASZ WINO

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić ze starą odżywką do włosów. Te proste sztuczki pomogą Ci nie tylko pozbyć się resztek kosmetyku, ale zadbają o Twoją skórę i dostarczą Ci sporej dawki nawilżenia.

Odżywka świetnie działa na włosy, ale oprócz tego może też pomóc zadbać o dłonie, a szczególnie o suche skórki. Wystarczy wetrzeć resztki odżywki i pozostawić je na 5 minut, a potem zmyć letnią wodą. Miękkie, zadbane paznokcie gwarantowane!

Innym prostym zastosowaniem odżywki może być zrobienie z niej szybkiego peelingu do ciała. Wystarczy, że dodasz do kosmetyku trochę brązowego cukru, soku z cytrynu i wymieszasz wszystko w małej miseczce. Drobinki cukru złuszczą martwy naskórek, a odżywka zadziała jako środek nawilżający.

Jeśli jesteś osobą, która ciągle ma problem z suchymi, popękanymi piętami, odżywka do włosów jest Twoim ratunkiem. Jej właściwości nawilżające szybko sprawią, że skóra odzyska dawną miękkość. Wystarczy, że posmarujesz pięty grubą warstwą kosmetyku i założysz na noc ciepłe skarpetki, a rano nie będzie śladu po suchych, popękanych miejscach.

ZOBACZ TEŻ: ODŁÓŻ WIZYTĘ U FRYZJERA. MAMY ŚWIETY SPOSÓB NA SAMODZIELNIE PODCIĘCIE KOŃCÓWEK!

Co Wy na to?