Popielaty blond nie przestaje być jednym z najmodniejszych kolorów. Jednak sprawia on wiele problemów: niełatwo go uzyskać, a jeszcze trudniej utrzymać. Większość z osób, które farbują się na blond zna ten problem: wystarczy kilka myć, aby blond tracił blask i nabierał żółtych tonów. Jest to widoczne zwłaszcza na popielatych, srebrnych odcieniach.

Farbowanie + dym papierosowy = ? Jakie reakcje zachodzą teraz w Twoim ciele?

Nie dla każdego

Przede wszystkim pamiętajmy, żeby koloryzację przeprowadzić w salonie fryzjerskim. Ten odcień jest bardzo trudny do uzyskania za pomocą farb drogeryjnych. Również nie każda z nas powinna farbować się na niego. Bardzo podkreśla suche kosmyki, podkreślając ich fakturę. Najlepiej  wygląda na posiadaczkach jasnych, chłodnych karnacji.

Pielęgnacja

Jeśli jednak zdecydujemy się zmienić nasz kolor na popielaty blond, pamiętajmy o jego pielęgnacji. Powinnyśmy używać szamponów do włosów po koloryzacji, który pomoże nam utrzymać kolor, a raz w tygodniu stosować fioletowy szampon lub płukankę, która sprawi, że włosy nie będą tak żółknąć. Istotne jest też dbanie o nawilżenie kosmyków. Nie możemy dopuszczać do ich przesuszenia, ponieważ wtedy fryzura będzie wyglądać nieestetycznie. Pamiętaj również, że słońce zawsze zmienia kolor włosów, rozjaśniając go i sprawiając, że płowieje, dlatego najlepiej chronić włosy przed działaniem promieni słonecznych (są dostępne np. produkty z filtrem UV na włosy).

Farbowanie włosów-farbą, szamponem czy odżywką koloryzującą?

Domowy fioletowy szampon

Fioletowy szampon możesz przygotować sama w domu. Wystarczy, że do swojego szamponu dodasz kilka kropel wodnego roztworu fioletu gencjanowego. Pamiętaj jednak, że jest on silnie farbujący! Dlatego dokładnie go odmierz. A jeśli Twoje włosy mimo to lekko zmieniły kolor na fioletowy, nie martw się. Barwnik powinien się wypłukać po jednym lub dwóch myciach.