d wewnątrz, dzięki stosowaniu właściwej diety, wspomagającej ich kondycję. Powinna ona zawierać zielone warzywa, jak brokuły, szpinak i sałatę, zawierające dużo żelaza oraz witaminy A i C, które są niezbędne do produkcji sebum. Przynajmniej raz w tygodniu warto również zapewnić włosom silne odżywienie stosując maseczkę lub olejek i zakładając na głowę foliowy czepek oraz ręcznik, aby aktywne składniki zawarte w wybranym preparacie mogły głębiej wniknąć we włosy. W pielęgnacji skóry głowy i włosów latem warto sięgnąć po preparaty zawierające: kwas hialuronowy, kolagen, aloes, pantenol oraz mocznik, minerały morskie i witaminę E. Można również korzystać z domowych produktów takich jak oliwa z oliwek czy rozgniecione awokado.

Promienie UV: jakie produkty stosować, by chronić przed nimi włosy?

Skupiając się na wzmacnianiu włosów warto wybierać maski do włosów i skóry głowy zawierające antyoksydanty, które regenerują skórę głowy i łodygę włosa. Do składników wykazujących działanie antyoksydacyjne zaliczamy witaminy C+E, jak również polifenole czy fitoestrogeny. – podpowiada Anna Mackojć z Instytutu Trychologii.

W ten sposób księżna Diana oszukiwała media! Niewiarygodne jak obcinała włosy!

Oczyszczanie po kąpielach

Korzystając z kąpieli morskich lub basenowych należy stosować odpowiednią pielęgnację opartą na regularnym oczyszczaniu włosów. Przed kąpielą w morzu warto dodatkowo spłukać włosy słodką wodą i delikatnie związać je, aby szybko nie wyschły. Dzięki czemu, nie wchłoną już tak dużej ilości słonej wody. Po powrocie z plaży powinno się umyć głowę delikatnym szamponem. W takich sytuacjach dodatkowe zetknięcie włosów z promieniami słonecznymi wyzwala reakcję chemiczną podobną do tej kiedy rozjaśnia się włosy. Z cząstek wody uwalniają się wolne rodniki, które niszczą włókna keratynowe – podstawowy budulec włosów. Dodatkowo szkodliwe jest również suszenie włosów na słońcu, ponieważ powoduje ono, że łuski nie domykają się i woda szybko odparowuje powodując szorstkość.

Odpowiednie nawilżenie

Przede wszystkim w okresie letnim należy mocniej nawilżać włosy. Warto stosować maski odżywcze, które domykają łuskę włosa i zwrócić uwagę, aby szampon, którego używamy zawierał filtr UV. Podstawą powinny być również produkty odżywcze z ceramidami i lipidami oraz produkty bez spłukiwania, zawierające polimery ochronne, które zapobiegają utracie wody i zabezpieczają również przed uszkodzeniami mechanicznymi. Odpowiednio dobrany szampon i odżywka o działaniu regeneracyjnym wzmacnia włosy, a zastosowane na końcowym etapie pielęgnacji preparaty w postaci na przykład balsamu lub mleczka, zabezpieczą włos przed utratą wilgoci i domkną jego łuskę.

Lato to trudny czas dla włosów, dlatego należy zapewnić im należytą ochronę, regularną pielęgnację i regenerację. Zazwyczaj skupiamy się na a ochronie skóry, często zapominając o włosach. Pakując wakacyjną kosmetyczkę warto pamiętać przede wszystkim pamiętać o preparatach do pielęgnacji włosów z filtrami UV i odżywkach. A podczas urlopu pamiętać o pielęgnacji. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć zarówno piękną opalenizną jak i zdrowymi włosami.

Inspiracje: Najmodniejszy pedicure na lato 2021

mat.prasowy