Chcesz poznać sekret idealnie ułożonych włosów o poranku? Wieczorne mycie i stylizacja nie są jeszcze gwarantem sukcesu. Mimo że przed pójściem do łóżka poświęcimy czas na dokładne wysuszenie kosmyków i wygładzenie ich nawilżającym olejkiem – to zdecydowanie za mało, by rano obudzić się z oczekiwanym rezultatem. Aby pasma faktycznie pozostały gładkie, były lekko odbite od nasady i nie odstawały na wszystkie strony  – do codziennych rytuałów warto dodać jeszcze kilka kroków. Zobacz, jak powinna wyglądać Twoja wieczorna pielęgnacja włosów.

Wieczorna pielęgnacja włosów: podstawowe zasady

Jeśli chcesz obudzić się z idealnie gładkimi włosami, zainwestuj w jedwabną poszewkę na poduszkę. Delikatny materiał nie tylko zapobiegnie plątaniu się włosów, ale może również udaremnić ewentualne rozdwajanie się końcówek. Materiał ten jest zdecydowanie polecany posiadaczkom włosów cienkich i przesuszonych. Jest miękki i delikatny, dzięki czemu chroni pasma przed puszeniem i ogranicza tarcie, które jest przyczyną uszkodzeń włosów. W przeciwieństwie do bawełny jedwab ogranicza pochłanianie wilgoci.

Ananasowanie: technika, którą musisz wypróbować, jeśli masz kręcone włosy

Jeśli Twoim problemem są przesuszone i matowe pasma – zainwestuj w całonocną maseczkę do włosów. To świetny sposób na dogłębne nawilżenie i regenerację, który przywędrował do nas prosto ze świata K-beauty. Zazwyczaj występują w formie czepka nasączonego składnikami aktywnymi w formie kremowej, gęstej konsystencji. Możesz także spotkać produkty dwuetapowe – najpierw nakładamy maseczkę na włosy, a następnie zabezpieczamy całość przy pomocy płachty. To kuracja całonocna. Rano po przebudzeniu wystarczy dokładnie zmyć kosmetyk z włosów i gotowe. Pasma dostaną zastrzyk nawilżenia. Będą gładkie i błyszczące. W ten sposób zabezpieczysz je przed puszeniem, wzmocnisz i uchronisz przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Jak wiązać włosy na noc?

Wieczorna pielęgnacja włosów to także odpowiednia stylizacja. Przede wszystkim postaraj się unikać kładzenia się do łóżka z mokrymi włosami. W połączeniu z obracaniem się i zmienianiem pozycji w trakcie snu, mokre włosy coraz bardziej się plączą. Ciągłe tarcie sprawia, że są narażone na łamliwość i puszenie. A mokre pasma charakteryzują się odchyloną łuską włosów, co oznacza, że są bardziej narażone na uszkodzenia.

Chcesz obudzić się z efektem plażowych fal? Nałóż piankę na całą długość włosów, rozpoczynając mniej więcej od wysokości ucha. A następnie rozdziel pasma na kilka partii i zapleć z nich trzy lub cztery warkocze. Pamiętaj jednak o tym, by nie wiązać włosów zbyt ciasno. Zaplatając warkocze pamiętaj o tym, by dać włosom nieco więcej przestrzeni.

„Niewidoczne” cięcie: zyskasz dwukrotnie większą objętość i optycznie pogrubisz włosy

Aby uniknąć mechanicznych uszkodzeń włosów podczas snu, zbierz wszystkie pasma w wysoki kucyk i zwiąż się miękką gumką typu scrunchies. Dzięki temu nie tylko unikniesz splątanych kosmyków, ale również odbijesz je od nasady i dodasz im objętości.

Jeśli Twoje pasma są bardzo długie, zamiast kucyka możesz zapleść je w wysoki kok. Zbierz wszystkie pasma na środku głowy i zacznij skręcać wokół ich własnej osi, następnie zwiń całość w jedną stronę i zabezpiecz upięcie miękką gumką do włosów. Pamiętaj o tym, że Twoje włosy również chcą odpocząć, dlatego nie wiąż ich zbyt ciasno.