Platynowy blond był do niedawna jednym z najchętniej wybieranych kolorów włosów. Zaraz po nim przyszła moda na lekkie pastele w odcieniach lilii, gumy balonowej i delikatnego błękitu.

Dla wszystkich miłośniczek jasnych kolorów mamy dobrą wiadomość – mroźne blondy znów wracają do mody! W nadchodzącym, zimowym sezonie najgorętszym trendem będzie ice blond. Utrzymany w chłodnych tonacjach z lekko niebieską lub szarawą poświatą jest idealnym pomysłem na zimową koloryzację.

Stylistka Kate Moss zdradza jak znaleźć idealny odcień blondu

Mroźny blond to kolor, który daje spore pole do popisu – możesz wybrać jednolity, zimny odcień i pokryć nim włosy całościowo albo zdecydować się na dodanie kilku chłodnych pasm, które odświeżą fryzurę i dodadzą pięknego blasku.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że koloryzacja na mroźne odcienie blondu jest wymagająca. Dlatego dobrze jest wyposażyć się w specjalistyczny, fioletowy szampon, który pomoże na dłużej cieszyć się chłodnym odcieniem. Warto też pamiętać o dodatkowym nawilżeniu i stosować regenerujące olejki i regularnie nakładać odżywcze maski.