O sluggingu zrobiło się bardzo głośno w 2022 roku. Wtedy technika pielęgnacyjna, która polega na smarowaniu się wazeliną na noc, dotyczyła jednak twarzy. Jej naturalną kontynuacją okazał się hair slugging, który również przez kilka miesięcy bił rekordy popularności wśród trendów beauty. Teraz ponownie wrócił.

O sluggingu włosów nagrano już niemal 20 milionów filmików, na których dziewczyny pokazują przepiękne lśniące i zdrowe pasma – czytamy na superpharm.pl.

Jak zatem wykonać tę technikę krok po kroku?

Brazylijskie prostowanie włosów – warto?

Hair slugging – jak go wykonać?

W przypadku włosów wazelina jest zdecydowanie zbyt ciężkim produktem, ale zastąpienie jej właściwym kosmetykiem działa cuda. Nałóż na swoje pasma (od karku w dół) lekki olejek do pielęgnacji włosów, a następnie zabezpiecz je miękką skarpetką i gumką.

Skarpetka zapobiega tarciu o poduszkę podczas snu, a także sprawia, że kosmyki lepiej wchłaniają olejek. Rano są idealnie nawilżone i pięknie się układają. Wypróbuj koniecznie!

@moniquemrapier you will never go back 🥺 say goodbye to split ends 👏🏼 comment any questions!💗 #hair #hairtok #hairhacks #haircare #hairtips #hairdamage ♬ Eenie Meenie (Radio Version) - Sean Kingston & Justin Bieber