Jest sporo sposobów na to, by zadbać o kondycję włosów. W ostatnim czasie jednym z popularnych zabiegów stało się olejowanie. Pomaga ono ograniczyć nadmierne elektryzowanie i puszenie się pasm oraz dodaje im blasku i miękkości. Podczas wdrażania jesiennego planu naprawczego, który pomoże przywrócić włosom nawilżenie, ograniczy ich wypadanie i doda im objętość warto także postawić na różnorodność i co jakiś czas sięgać po kosmetyki, które skupiają się na konkretnych potrzebach zarówno włosów, jak i skóry głowy. Rotacja i częste zmiany produktów pielęgnacyjnych to założenie, na którym opiera się Hair Cycling. Czym dokładnie jest i kto powinien skorzystać z nowej techniki?

Hair Cycling. Nowa pielęgnacja włosów i skóry głowy

Hair Cycling to schemat pielęgnacyjny, który zadba o to, aby skóra głowy i włosy pozostały w dobrej kondycji. Pomysłodawczynią nowej techniki jest Kelsey Griffin. Swoim odkryciem kobieta postanowiła podzielić się na TikToku. W krótkim filmiku wyjaśnia na czym polega Hair Cycling i jakie korzyści przynosi.

„Usta cherubinka”. Zupełnie nowa technika makijażu. Usta wyglądają zmysłowo i ponętnie

Za każdym razem, gdy myję włosy, stosuję inny rodzaj szamponu i odżywki – wyjaśnia Kelsey. Następnie tłumaczy, że swoją rutynę pielęgnacyjną rozpoczyna od szamponu detoksykującego. Podczas kolejnego mycia stosuje inny typ produktu. Zazwyczaj sięga wówczas po szampon naprawczy, którego celem jest poprawa kondycji włosów, ich wzmocnienie i nawilżenie. Wraz z kolejnym myciem wybiera kolejny produkt. Może być to szampon zwiększający objętość.

Tiktokerka tłumaczy, że nie odkryła jeszcze jednego produktu, który spełnia wszystkie jej wymagania. Stosowanie naprzemienne różnych typów kosmetyków do włosów jest jej sposobem na kompleksowe zadbanie o swoje pasma.

@kelseygriffinn

please sound off in the comments because I want to know if this is a thing and/or makes any sense😂

♬ original sound - kelsey griffin

Hair Cycling to technika, którą można swobodnie modyfikować. Wybór kosmetyków jest podyktowany własnymi preferencjami oraz potrzebami, które wynikają z tego, w jakiej kondycji pozostają Twoje pasma. Rutyna pielęgnacyjna i wybór produktów powinien być dopasowany także do tego, jak często myjesz włosy.

W przypadku szybko przetłuszczającej się skóry głowy warto zastosować szampon oczyszczający. Jego formuła zapewnia dokładne pozbycie się pozostałości po produktach do stylizacji. Szampon oczyszczający zapewni uczucie świeżości i usunie nadmiar sebum oraz inne nagromadzone zanieczyszczenia. Warto jednak stosować go naprzemiennie z innym rodzajem szamponu, ponieważ zawiera w sobie silnie działające detergenty. Otwiera łuski włosów i sprawia, że pasma mogą być szorstkie w dotyku i matowe. Zamiast używać go za każdym razem, gdy myjesz włosy, lepiej postawić na różnorodność i włączyć do pielęgnacji również inne kosmetyki, które zadbają o różne potrzeby włosów i skóry głowy.

Jeśli otwierasz cykl pielęgnacyjny produktami, których celem jest głębokie oczyszczenie i detoksykacja, podczas kolejnego mycia włosów pomiń ten krok i skup się na kosmetykach o delikatniejszym działaniu. Zastosuj nawilżający szampon, który przywróci pasmom miękkość i blask. Możesz także sięgnąć po maseczkę do włosów. Szukaj produktów wypełnionych białkami, witaminami, kwasami tłuszczowymi i przeciwutleniaczami, aby zapewnić długotrwałe nawilżenie i ograniczyć puszenie się pasm.