Na ślub większość panien młodych zapuszcza włosy. Z tym, że to nie zawsze możliwe. Mając krótką fryzurkę nie staniemy się posiadaczkami włosów do połowy pleców w okres przygotowań do uroczystości.

Rozwiązaniem mogą być treski, doczepiane pasma lub… po prostu uczesanie wykonane z tego, co mamy na głowie.

Okazuje się, że krótkie fryzury ślubne mogą mieć nie mniej uroku, co długie pasma. A pomiędzy innymi paniami, które w większości przypadków decydują się na koki i upięcia, taka panna młoda może wyglądać oryginalnie, wdzięcznie i młodzieńczo.

Pamiętaj! W przypadku krótkich i półdługich włosów niezwykle ważne jest ścięcie. Powinno być perfekcyjne – to ono odgrywa główną rolę w Twojej fryzurze.

Zobaczcie kilka propozycji:

Wariacja na temat Marilyn

Taki efekt najlepiej osiągnąć przy pomocy termoloków. Fryzura jest kobieca i absolutnie ponadczasowa, pasuje nie tylko blondynkom – na dowód zdjęcie Evy Longorii w podobnym uczesaniu. No i jest bardzo, bardzo glamour.

Wykorzystaj spinki, opaski i kwiaty

Możesz kupić całe mnóstwo spinek, opasek i ozdób do włosów. Sprawią one, że prosta fryzurka nabierze odświętnego charakteru.

Nasze propozycje:

Spinka wysadzana cyrkoniami. Do kupienia TUTAJ.

Wsuwki w kształcie motylków. Do kupienia TUTAJ.

Delikatna opaska. Do kupienia TUTAJ.

Gruba, wyraźna opaska. Do kupienia TUTAJ.

Postaw na bezpretensjonalność i ponadczasowość

Półdługie włosy możesz upiąć w prostego koka – pamiętaj jednak, że na takiej lekkiej fryzurze welon może się nieco gorzej trzymać.

Jeśli na co dzień nosisz proste włosy, możesz je też delikatnie podkręcić. Czasami taka zmiana może dać duży efekt. Poeksperymentuj z różnymi rodzajami skrętów – od mocnych po luźne fale.