Niezależnie od tego, czy jesteś podekscytowana zaręczynami lub przybita przyziemnymi szczegółami planowania ślubu, to dobry moment, aby wcisnąć hamulce i skupić się na czymś odprężającym: ślubnej fryzurze. W Internecie krąży wiele świetnych wskazówek i sztuczek. W ostatnich miesiącach niezwykle popularne stały się fryzury retro.

Fryzury retro dla panny młodej

Jeśli planujesz ślub w stylu vintage lub rockabilly, ta fryzura Cię nie zawiedzie. Jest rozpoznawalna i ma klasę. To klasyczna estetyka pin-up girl. Była jednym z największych trendów fryzjerskich pod koniec wojny w 1945 roku. Podobnie jak bouffant, to upięcie wymaga dodatkowej uwagi.

 

Kok

To strzał w dziesiątkę, jeśli chcesz mieć skromną, elegancką fryzurę na swoim ślubie. Wyrażenie „kok”, które pochodzi z końca XVIII wieku, po francusku oznacza „węzeł lub zwój włosów noszony na karku”. Popularność tej fryzury wzrosła w latach 60. XIX wieku i od tego czasu pozostaje ona klasyczną, lubianą przez kobiety stylizacją.

Fale

Fale to klasyczny, buduarowo-kobiecy klasyk, bez którego nie możemy się obejść! Ten trend na falowane włosy był gorący w latach dwudziestych XX wieku. Aktorki takie jak Marlene Dietrich, Josephine Baker i Mary Pickford spopularyzowały fryzurę.

Pompadour

Podobnie jak bouffant, pompadour wywodzi się z dworu francuskiego. Nazwana na cześć kochanki króla, Marquise de Pompadour Jeanne-Antoinette Poisson, uniesiona fryzura pochodzi z XVIII wieku. Stylizacja pojawiła się ponownie w latach 40. XX wieku.

Każde marzenie ma szansę się spełnić, jeśli wprowadzisz 7 reguł