Umówmy się, nie ma włosów idealnych. Każda z nas ma ze swoimi włosami jakiś problem – puszenie, opadające, wypadające czy przetłuszczające się. Ten ostatni problem dotyczy większości z nas. Dlaczego? Przeważnie przyczyną jest przyzwyczajenie skóry głowy do częstego mycia. I używanie szamponów z dużą ilością chemii, która wysusza skórę i wspomaga nadprodukcję sebum. Męczy Cię ciągłe mycie włosów nad ranem? Oto 5 pomysłów na fryzury, które pomogą Ci ukryć przetłuszczające się włosy i dadzą Ci dodatkowe 25 minut snu. Nie dziękuj.

POSTAW NA MAŁE RZECZY
Niegdyś wielkie gumki z jedwabnym materiałem kojarzyły mi się jedynie z kultową sceną w serialu “Seks w Wielkim Mieście”. Ta jedna scena w restauracji pokazywała co dokładnie główna bohaterka myśli o ludziach noszących tego typu ozdoby. Jednak dzisiejsza wersja takich gumek nie jest już tandetna, a naprawdę luksusowa. Wygląda pięknie, świeżo i delikatnie. I przykrywa włosy pokryte sebum.

ZOBACZ TEŻ: LUDZIE DOSTALI OBSESJI NA PUNKCIE KURACJI, KTÓRA PODOBNO WSPOMAGA POROST WŁOSÓW

POSTAW NA WYSOKOŚĆ
Najprostszy sposób z możliwych – weź do ręki suchy szampon, spryskaj w miejscach w których przetłuszczone włosy są widoczne. Odczekaj, wytrzyj i wyczesz dokładnie włosy, po czym zwiąż je w niechlujny koczek. Pozostaw jednak trochę włosów opadających na plecy – dzięki temu nadasz im artystycznego wyglądu.

SIĘGNIJ PO APASZKĘ
I wcale nie każemy Ci związywać jej w formie opaski – bo to jednak jest sztuka. Możesz za to zrobić sobie luźnego koka na czubku czy warkocz, który odciągnie włosy na plecy, a resztę przykryje kolorowa apaszka.

PRZYPOMNIJ SOBIE O SPINKACH
Pamiętasz tę wielką modę na ogromne spinki, które nasze Mamy nosiły z tyłu głowy? To było bardzo praktyczne, jednak średnio ładne. Duże spinki wracają jednak do łask – tylko trochę w innym upięciu. Najczęściej zbierają włosy do połowy i spinają je z tyłu. Wygodne i pomaga zebrać przetłuszczone włosy tam, gdzie nie są aż tak widoczne.

ZOBACZ TEŻ: 13 ciekawych zastosowań suchego szamponu (Ograniczy nadpotliwość rąk, wyczyści dywan oraz…)

MESSY BUN W INNEJ WERSJI
Zbierz na czubku tylko te włosy, które wyglądają najlepiej. Spróbuj odwrócić skręt włosa tak, aby te, które są przetłuszczone znalazły się “w środku”. Spryskaj materiał bawełniany suchym szamponem i delikatnie przejdź po miejscach, w których nagromadziło się sebum. Gotowe!