Cienkie włosy wcale nie muszą być problemem. Istnieje wiele sposobów na to, by dodać im objętości i sprawić, że będą wyglądały na o wiele grubsze niż są w rzeczywistości. Czasem wystarczy wystylizować je w odpowiedni sposób, by zyskały zupełnie nowy wygląd.

Jednak nic nie zadziała tak skutecznie, jak dobrze dobrana fryzura. Przekonanie o tym, że cienkie włosy będą wyglądały korzystnie wyłącznie ścięte na krótkie pixie ewentualnie boba to zwykły mit, który z którym trzeba zerwać jak najszybciej. Cienkie włosy mogą mieć różną długość, ale wszystko zależy od odpowiednio dobranej fryzury.

Disco Curls: nowy pomysł na kręcone włosy, który wyprze beach waves

Fryzury dla cienkich włosów

Jeśli więc jesteś posiadaczką dosyć cienkich pasm, ale nie chcesz rezygnować z ich długości postaw na lekkie warstwy, w szczególności tuż przy końcówkach włosów.

Wystarczy spojrzeć na Kate Moss – modelka, chociaż ma cienkie włosy, zawsze nosi je półdługie, a wszystkie pasma mają prawie tę samą długość. Delikatne cieniowanie zaczyna się tuż przy końcach.

Innym rozwiązaniem, które również świetnie sprawdzi się w przypadku cienkich włosów jest blunt bob. To fryzura, którą pokochały gwiazdy na całym świecie. Możesz postawić na eleganckie proste cięcie włosów, których długość kończy się na wysokości podbródka lub nieco przedłużyć całość i zdecydować się na cięcie do obojczyka.

Fryzury dla okrągłej twarzy: zakochasz się w tych propozycjach

Pamiętaj o tym, że zbyt mocne cieniowanie cienkich włosów nie zapewni oczekiwanych rezultatów. Wręcz przeciwnie, zamiast dodać objętości i sprawić, że wyglądają na grubsze i pełniejsze, spowoduje ich rozwarstwienie.

Przy pielęgnacji cienkich włosów ważny jest też dobór odpowiednich kosmetyków. W takim przypadku lepiej jest unikać ciężkich, kremowych formuł i tłustych olejków. O wiele lepszym rozwiązaniem jest postawienie na lekkie mgiełki, które odżywią, ale też nie obciążą pasm.