Fryzura dobrana do kształtu twarzy pomaga zyskać efekt odmłodzenia, ukryć drobne mankamenty i skupić się na atutach. Ale nie tylko cięcie włosów pomaga osiągnąć taki rezultat. Jeśli szukasz sposobu na ekspresowy lifting twarzy, który nic nie kosztuje i nie wymaga użycia skalpela – sprawdź to proste upięcie włosów. To najprostszy sposób na to, by odjąć sobie kilka lat, wyglądać młodo i promiennie.

Sok z cebuli sekretną metodą zapobiegającą wypadaniu włosów

Odmładzające upięcie włosów

Jeśli chcesz w szybki i prosty sposób zyskać efekt odmłodzenia postaw na wysoki kucyk. Włosy zebrane na środku głowy odsłaniają całą twarz, napinają i eksponują jej rysy, delikatnie unoszą brwi i podkreślają kości policzkowe. Wysoki kucyk optycznie wysmukla i wydłuża sylwetkę, dzięki czemu będziesz wyglądać na nieco wyższą. Największą zwolenniczką tego upięcia włosów jest oczywiście Ariana Grande.

Jennifer Aniston pokazuje najprostszy trik na natychmiastowe zwiększenie objętości włosów

Aby dodać pasmom większej objętości, postaw na odrobinę pudru i lakieru do włosów. Te dwa kosmetyki pomogą zyskać efekt grubszych włosów. Aby całość nabrała bardziej swobodnego charakteru –  postaw na gumkę scrunchies lub ozdobne spinki. Pamiętaj także, że to fryzura, z której nie powinno się korzystać codziennie. Wysoki kucyk i mocno naciągnięte włosy mogą mieć przykre konsekwencje. Chodzi o osłabienie kondycji włosów i ich nadmierne wypadanie.

Chociaż wysoki kucyk to niezwykle wygodna i praktyczna fryzura nie można przesadzać z jej częstotliwością. Ciasno spięte pasma stają się coraz słabsze, a proces ich wypadania przyspiesza się. Mniej inwazyjnym sposobem na młodzieńczy wygląd jest delikatnie cieniowana, asymetryczna grzywka. Dodaje lekkości i swobodnego wyglądu, a dodatkowo pomaga zakryć zmarszczki na czole i wysmukla twarz.