Zakrzewska Atelier to stylowy salon fryzjerski założony w 2011 roku przez mistrzynię fryzjerstwa Bogumiłę Zakrzewską. Atelier mieści się na warszawskim starym Żoliborzu niedaleko placu Wilsona. Dzięki swojemu klimatycznemu wystrojowi, salon idealnie wpasowuje się w kameralny klimat okolicy. Styliści Atelier to pełni pasji profesjonaliści, wkładający w swoją pracę całe serce. Swoim klientom oferuje kompleksową obsługę, która obejmuje strzyżenie, koloryzację, przedłużanie włosów oraz zabiegi regeneracyjne i prostowanie. Wykonywane są nawet makijaże okazjonalne!

Zakrzewska Atelier – salon fryzjerski w sercu starego Żoliborza

Kryzys związany z pandemią koronawirusa zaskoczył wszystkich, jest to bardzo ciężki czas dla wielu branż, nie tylko beauty. Nagłe zamknięcie salonów fryzjerskich dla wszystkich było ogromnym szokiem. W dzień ogłoszenia zamknięcia salonów Atelier pracowało do późnych godzin, aby przyjąć wszystkich chętnych. Salon zupełnie nie był przygotowany na taki zakaz, jednak po czasie dezorientacji przyszła chęć działania. To oni w tym czasie okazali się dla Atelier ogromnym wsparciem. Codzienne telefony i wiadomości podtrzymywały zespół na duchu i dodawał siły do działania. W okresie, w którym nie można było wykonywać usług Atelier przygotowywało się, aby wrócić ze zdwojoną siłą. Stworzono nowe stanowisko do makeup’u, odbyły się szkolenia online, szereg webinarów.

Na co dzień podczas pracy w Atelier zachowywane są wszystkie normy higieny, także wprowadzony rygor sanitarny nie jest dla zespołu dużym wyzwaniem. Oczywiście Atelier zostało już dostosowane do nowych wytycznych, a dodatkowo klientom zapewnione są jednorazowe rękawiczki na czas wizyty. Każdy przed wizytą będzie miał mierzoną temperaturę. Zrezygnowano z podawania napojów oraz prasy do czytania. Aby podczas wizyt zarówno klienci jak i styliści byli bezpieczni, w początkowej fazie otwarcia salonów ograniczona jest ilość klientów do minimum, a pomiędzy wizytami blokowany jest czas na zdezynfekowanie narzędzi oraz całego pomieszczenia i przygotowanie go do kolejnej usługi. Przestrzeń Atelier pozwala na wydzielenie dwóch oddzielnych pomieszczeń i przyjmowanie dwóch klientów ze znacznym ograniczeniem ich kontaktu ze sobą.

Największym wyzwaniem jest oczywiście przyjęcie jak najszybciej wszystkich zniecierpliwionych klientów. Dlatego Atelier wydłużyło godziny otwarcia w tygodniu, oferowana jest nawet możliwość wizyty w niedzielę. Zdecydowanie polecamy Zakrzewska Atelier, bo przecież nic tak nie poprawia nastroju jak wizyta u zaufanego stylisty w przepięknym salonie. Zwłaszcza po tak długim czasie!

 

Artykuł powstał w ramach projektu Zeberka Dla Branży Beauty wspierającego branżę beauty w kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Więcej na temat projektu przeczytasz TUTAJ.