Obecnie, podczas epidemii koronawirusa, rozsądek kazał nam zrezygnować z wizyt u fryzjera i kosmetyczki. Większość salonów również zawiesiło swoją działalność. Każda z nas pragnie jednak czuć się ze sobą dobrze i niekoniecznie chcemy chodzić z odrostem na głowie i zniszczonymi końcówkami. Fryzjerzy gwiazd radzą, jak zadbać o nie samodzielnie w domu!

Jak samodzielnie podciąć końcówki włosów?

Jerome Lorder, pracująca w Pierre Michel Salon w Nowym Jorku, nie zachęca do drastycznych metamorfoz, ale mówi, że możemy podciąć zniszczone końce w domu, jeśli bardzo nam przeszkadzają.

Jeśli masz długie włosy i chcesz pozbyć się zniszczonych końcówek, możesz je przyciąć. Najpierw rozczesz suche włosy (nie mokre!), upewnij się, że są zaczesane prosto do dołu i rozdziel je na środku. Staraj się podążać za kształtem fryzury, który już masz. Tylko delikatnie przycinaj, odradzam drastyczne skracanie włosów, ponieważ nie jest to łatwe zadanie – powiedziała dla hollywoodlife.com.

Koronawirus: trycholog radzi, jak często myć głowę w dobie pandemii

Farbowanie włosów podczas kwarantanny

Giselle z tego samego salonu doradza, jak dbać o farbowane włosy, kiedy nie możemy iść do fryzjera.

1. Zawsze używaj szamponów i odżywek, które są przeznaczone do włosów farbowanych.
2. Myj włosy nie częściej niż co drugi dzień, aby utrzymać kolor trochę dłużej. Możesz używać suchego szamponu między myciami.

Jeśli chcemy samodzielnie poddać włosy zabiegowi koloryzacji, Giselle również nie zaleca dużych zmian w tym czasie. Możemy jednak nieco podrasować nasz odcień i zakryć odrosty.

1.Wybierz kolor różniący się nie więcej niż 1-2 odcienie niż ten, co masz obecnie. Nie próbuj mieszać kolorów i wykazywać się kreatywnością. Pozostaw to profesjonalistom!

2.Lepiej wybrać kolor, który wydaje się być jaśniejszy niż potrzebujesz, ponieważ zwykle wychodzi nieco ciemniejszy.

Czy regularne podcinanie sprawia, że włosy szybciej rosną?

Pamiętajcie, że domowa kwarantanna jest bardzo ważna, aby zmniejszyć ilość zarażeń koronawirusem. Zachęcamy do dbania o włosy na własną rękę. Na całkowitą zmianę fryzury jeszcze przyjdzie czas!

Autor: Katarzyna Albrycht