To bardzo urokliwa fryzura, łączy w sobie zalotność kucyka i elegancję klasycznego koka. Podpowiadamy, jak ją nosić, do czego i kiedy.

Dla kogo: dla kobiet o owalnych buziach, które chcą skupić uwagę na oczach – z tego względu fryzura idealnie pasuje do makijażu, gdzie mocniej akcentujemy oczy, a nie usta.

Włosy powinny mieć długość do ramion. Fryzura nadaje się raczej do cienkich lub średniej długości włosów – przy grubszych może opadać i same sobie z nią nie poradzimy.

Jak to zrobić: umyj i wysusz włosy na szczotce. Nie używaj prostownicy! Wtedy włos zrobi się sypki i nic nie upniesz.

Włos prostujemy i wyciągamy. Idealne są kosmetyki nabłyszczające i wygładzające. Potrzebna więc będzie wygładzająca odżywka, pianka do włosów, nabłyszczacz i lakier do włosów.

Po wysuszeniu ściągamy włosy w wysoki ogonek, używając do tego celu gęstego grzebienia. Pamiętamy, że kucyk musi być związany bardzo mocno, ewentualnie podpięty z tyłu nie rzucającymi się w oczy spinkami. Całość utrwalamy lakierem. Kucyk upinamy wsuwkami, układając go coś na kształt wachlarza. Może się nam do tego przydać okrągła szczotka. Jeżeli nie mamy wystarczająco gęstych włosów, można włosy upiąć na bokach, tworząc owal, który okala buzię z dwóch stron (patrz zdjęcie Sarah Jessiki Parker.)

Całość spryskujemy nabłyszczaczem.

Miłego podboju imprezy!