Księżna Diana od lat 80. była ulubienicą tłumów. Piękna, o wielkim sercu, zawsze dobrze ubrana, umalowana i uczesana. Dla tysięcy kobiet na całym świecie była wzorem do naśladowania i autorytetem. Dotyczyło to zarówno jej charakteru, jak i wyglądu. Kobiety chciały ubierać się jak Diana, malować się jak Diana i czesać jak Diana. Jednym z charakterystycznych elementów wizerunku Diany była jej krótka fryzura. Jak powstała fryzura księżnej Diany? Jej sekret zdradził Sam McKnight, który zajmował się włosami gwiazdy.

Być jak księżna Diana

Odkąd na Netfliksie pojawił się nowy sezon serialu „The Crown”, który przedstawiał losy księżnej Diany, w mediach znów pojawiło się mnóstwo informacji o tej niezwykłej kobiecie. Tysiące osób przypomniało sobie, jak cudowną była kobietą. Znów wzrosło zainteresowanie jej osobą. Kobiety zaczęły się inspirować jej ubiorem oraz fryzurami. I właśnie o nich opowiadał Sam McKnight w programie „Vogue Visionaries”. Opowiedział o słynnej sesji, po której powstała fryzura księżnej Diany. Sesję dla magazynu „Vogue” zrealizowano na początku lat 90. To właśnie Sam McKnight odpowiadał za uczesanie Diany. Księżna na planie pojawiła się w bobie, który nosiła w latach 80. Fryzjer przyznał, że ułożył je tak, aby pod diademem wyglądały na krótkie.

Fryzura księżnej Diany

Sam McKnight opowiedział, że po zakończeniu sesji księżna Diana podeszła do niego i poprosiła go o pomoc. Gwiazda miała go zapytać, co by zrobił z jej włosami, gdyby miał wolną rękę. To właśnie wtedy zasugerował ścięcie ich na krótko. Uargumentował to tym, że obecnie mnóstwo gwiazd się tak ścina. Sam McKnight po latach miał szansę odtworzyć słynne fryzury, bowiem został zaproszony do współpracy przy serialu „The Crown”. Pamiętna fryzura jest spontanicznym dziełem, które powstało dzięki jednej z najsłynniejszych sesji zdjęciowych księżnej Diany.