Jesień to najlepszy czas, by wprowadzić dookoła siebie odrobinę nonszalancji w paryskim stylu. Zbliżająca się magia świąt, długie płaszcze i swetry tworzą ten charakterystyczny klimat, któremu coraz trudniej się oprzeć. Elegancki wygląd możesz osiągnąć również za pomocą odpowiednio dobranej fryzury. Czasami to na pozór zwyczajne upięcie włosów dodaje uroku i wdzięku. Szczególnie wówczas, gdy chodzi o francuski kok, który ozdabia i zabezpiecza metalowa, gruba szpilka.

Francuski kok. Eleganckie upięcie w 5 minut

To upięcie włosów możesz wykonać w różnych wariantach. W klasycznej wersji jest to nisko osadzony kok. W tym wydaniu włosy są luźno zwinięte na wysokości karku. Drugą propozycją jest zebranie tylko części włosów, które tworzą górną warstwę. Reszta kosmyków opada luźno na ramiona. To upięcie typu half-up. Obie wersje wyglądają tak, jakby zostały stworzone od niechcenia. Są swobodne, a jednocześnie bardzo eleganckie.

Do wykonania francuskiego koczka potrzebujesz specjalnej spinki. To szeroka wsuwka o powiększonych rozmiarach. Szeroko rozstawione końcówki łatwo wsuwają się we włosy, zabezpieczając fryzurę na cały dzień.

Kaszmirowa blondynka. Kolor, który sprawia, że włosy wyglądają cudownie

Jak zrobić francuski kok?

Aby stworzyć to upięcie potrzebujesz dosłownie kilku minut. Najpierw dokładnie zbierz wszystkie włosy. Użyj grzebienia i sprayu teksturyzującego, aby włosy gładko przylegały do skóry głowy. Następnie skręć pasma w jedną stronę i owiń dookoła, by stworzyć charakterystyczną formę koka. Możesz też wcześniej zapleść włosy w warkocz. Na koniec wsuń spinkę we włosy. Staraj się zrobić to pod odpowiednim kontem, tak, aby wsuwka przeszła przez większy obszar włosów, mocniej je zabezpieczając. Na koniec możesz utrwalić fryzurę odrobiną lakieru.