Klasyczny oraz vintage. Te dwa trendy nigdy nie wyjdą z mody. Stanowią fenomenalną inspirację dla naszych ubrań, makijażu, a także… włosów! Masz dość nudnych rozpuszczonych włosów lub niechlujnie zebranej kitki na czubku głowy? Wypróbuj francuski kok. Dokładnie tak! Ta fryzura wygląda przepięknie i właśnie powraca do trendów w wielkim stylu.

Jeśli masz cienkie włosy zrezygnuj z oleju kokosowego. Specjaliści polecają tę alternatywę. Nawilża, ale nie obciąża

Francuskie inspiracje

Francuzki słyną z genialnego wyczucia stylu. Inspirują kobiety na całym świecie. W ich stylizacjach jest coś wyjątkowego, co przykuwa uwagę i sprawia, że nie można od nich oderwać wzroku. W parze z ubraniami idą również charakterystyczne kobiece uczesania. Ta inspirowana stylem vintage fryzura to wariacja na temat bardzo popularnego ostatnio uczesania, jakim są koki. Inspirowana jest najdawniejszymi czasami: antyczną Grecją, wikoriańską elegancją oraz dwudziestoleciem międzywojennym. Teraz znów powraca, aby być ozdobą naszych zwiewnych, wiosennych stylizacji. Francuski kok to fryzura, która od razu skradnie Twoje serce i zapragniesz nosić ją częściej!

3 modne sposoby na koka w upalne dni. Wyglądają bosko!

Francuski kok

Aby wykonać to upięcie zacznij od rozdzielenia włosów na środku głowy. Uczesz je w gładki niski kucyk i zwiąż go niewidoczną, cienką gumką. Następnie zacznij zawijać od dołu ku górze. Gdy dotrzesz do miejsca, w którym znajduje się gumka, schowaj pasma w podstawie kucyka i zabezpiecz za pomocą wsuwek. Najlepiej tego typu fryzura będzie wyglądała na drugi dzień po umyciu włosów. Możesz także postawić na romantyczną wariację uczesania: wysuń kilka kosmyków, aby tworzyły nieład lub dodaj do niego opaskę. Taka fryzura prezentuje się przepięknie! Będzie idealna do zwiewnych, wiosennych oraz letnich ubrań! A przy okazji jest także niezwykle praktyczna.