Kolejny dzień, kolejny trik urodowy z TikToka. Jak ułatwić sobie życie z elektryzującymi się włosami? Jednym z najnowszych odkryć mediów społecznościowych jest folia aluminiowa. Wygładza elektryzujące się włosy i widać to na filmach zamieszczanych w sieci. Jedna z twórczyń opublikowała na TikToku film, który doskonale pokazuje działanie folii aluminiowej.

TikTokerki znalazły sposób na ból podczas noszenia szpilek. Ale eksperci zdecydowanie go odradzają

Folia aluminiowa na włosy

Zanim wykorzystała folię, wyjaśniła, że „zwykle kiedy przeczesuje włosy palcami, lepiej się układają”. Po przesunięciu folii po włosach potwierdziła, że „wygląda to fenomenalnie”. Od tego czasu trik przetestowały tysiące osób. Okazuję się, że popiera go też nauka. Włosy naładowane są ładunkami elektrycznymi. Pasma mogą odpychać się od siebie, co nazywamy elektryzowaniem się włosów. Folia pomaga zneutralizować elektrostatykę.

@laurentpreble

Reply to @beachgirl364 ARE YOU KIDDING ME!!!! THANK YOU SO MUCH 😍😩 #tinfoil #statichair #HairHack #holycrap

♬ Love You So – The King Khan & BBQ Show

Kiedy wiele osób potwierdza działanie triku, nie wszyscy podzielają to zadowolenie. Jedna z użytkowniczek zauważyła, że metoda nie jest całkowicie niezawodna. Zaczęła od wyjaśnienia, że żyjąc w klimacie występującym na Florydzie, jej włosy stale się elektryzują. Sprawdziła, czy folia może działać na dłuższą metę. Po 10 minutach jej włosy wróciły do elektryzowania się. Potwierdziła, że metoda działa, ale efekty są krótkotrwałe.

 

Sukienka z hiszpańskim dekoltem. 6 przepięknych propozycji na wesele, randkę i piknik