Jest coś takiego w zimowej aurze, że czujemy zupełną bezsilność. A szczególnie wtedy, gdy zakładamy na siebie kolejne warstwy zimowych ubrań przez co prawie nie widać już naszej twarzy. Snujemy się po ulicach w czapkach i wielkich szalikach, a jedyne o czym myślimy to śpiew ptaków, konwalie albo inny symbol zwiastujący przyjście wiosny. Niestety zima potrwa jeszcze kilka miesięcy i nic na to nie poradzimy. Ale mamy świetny sposób na poradzenie sobie z depresją, a są nim oczywiście zmiany, a najlepsze są zawsze te na głowie!

Niektórym może wydać się to głupie, ale nowy kolor włosów sprawia, że wraca moja energia. Witajcie lśniące i odświeżone kosmyki! O wiele łatwiej jest wypatrywać ciepłych miesięcy, kiedy z włosami jest wszystko w porządku.

Właściwie nie musisz nawet wychodzić z domu, żeby mieć nowy kolor włosów. Wystarczy Ci mały grzebień, miseczka, pędzel, farba i odrobina umiejętności – tego ostatniego możesz się szybko nauczyć.

ZOBACZ TEŻ: NADCHODZI NOWA WERSJA SOMBRE – NEGATIVE SPACE HAIR

Jesteś buntowniczką, która lubi łamać zasady? Niestety tutaj się to nie sprawdzi, jeśli chcesz uzyskać piękne odświeżenie koloru zapomnij o jakiejkolwiek improwizacji. Trzymaj się broszury z instrukcjami. A kiedy wybierasz pudełko z farbą pamiętaj, że o jeden lub ewentualnie dwa tony jaśniejsze bądź ciemniejsze odcienie będą ok.

Przed przystąpieniem do farbowania posmaruj kremem skórę wokół linii włosów, dzięki temu szybciej pozbędziesz się plam po koloryzacji. I koniecznie załóż rękawice i starty T-shirt, z którym (w razie czego) przyjdzie Ci się łatwo pożegnać.

Przez kilka następnych tygodni zmniejsz temperaturę prysznica, aby Twój nowy odcień utrzymał się na dłużej. Dlaczego? Gorąca woda powoduje otwieranie się łusek włosa przez co pigment szybciej się wypłucze. Pomyśl też o zainwestowaniu w filtr prysznicowy, który usunie chlor i szkodliwe substancje chemiczne z wody.

ZOBACZ TEŻ: PRZYGOTUJ SIĘ NA CLAVI CUT – TO CIĘCIE JUŻ WYPRZEDZA BOBA!

Zwykle do farby dołączona jest mała odżywka do włosów, dzięki której nawet po koloryzacji pozostają one gładkie i błyszczące, ale kiedy to małe lekarstwo się skończy – wszystko pozostaje w Twoich rękach. Aby utrzymać je w dobrym stanie, a przy tym zadbać o kolor, kup kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych.

Włosy naturalnie rozjaśniają się na końcach – więc jeśli zależy Ci na naturalnym wyglądzie kiedy odświeżasz kolor skup się na odrostach, a następnie pozwól, aby kolor naturalnie przeciągnął się ku końcom.