Koloryzacja włosów może zapewnić spektakularny efekt, odświeżyć kolor, dodać połysku matowym pasmom i zakryć odrost oraz siwe pasma. Niestety poza zmianą wyglądu zabieg ten niesie za sobą również sporo skutków ubocznych. Farby do włosów są pełne substancji chemicznych, które mogą uszkodzić strukturę pasm. Dlatego dobranie odpowiedniej pielęgnacji to kluczowa kwestia, jeśli chcemy zachować kosmyki w dobrej kondycji. Uniknąć ich przesuszenia i łamliwości. Mamy dla Ciebie jeszcze jedno niesamowite rozwiązanie. To farba do włosów, którą możesz przygotować samodzielnie. Jej składnikiem jest kawa!

Chcesz naturalnie rozjaśnić włosy? Płukanka z rabarbaru da Ci włosy pełne słońca

Naturalna koloryzacja dla brunetek

To przepis, który z powodzeniem mogą wykorzystać posiadaczki ciemnych pasm. Jeśli zależy Ci na odświeżeniu koloru, niesamowitym połysku i pokryciu siwych kosmyków – wypróbuj farbę do włosów z kawy! Do jej przygotowania będziesz potrzebować:

2 łyżki fusów z kawy

Pół filiżanki zaparzonej ciemnej, mocnej kawy

5 łyżek odżywki do włosów

Czepek

Farba do włosów z kawy – przepis

Zaparz filiżankę mocnej, ciemno palonej kawy i odstaw do ostygnięcia. Następnie dodaj dwie łyżki fusów z kawy oraz odżywkę.

Umyj włosy zwykłym, nawilżającym szamponem i delikatnie odciśnij nadmiar wody z pasm. Teraz weź przygotowaną, naturalną farbę do włosów i zacznij równomiernie nakładać ją na kosmyki. Rób to powoli i bardzo starannie. Nakładaj mieszankę pasmo po paśmie. Kiedy skończysz, zakryj włosy czepkiem. Pozostaw na włosach na około godziny, aby osiągnąć jak najlepszy efekt. Następnie spłucz całość letnią wodą. Rób to bardzo starannie do czasu, aż zobaczysz, że woda staje się bezbarwna, a włosy są całkowicie oczyszczone z pozostałości kawy. Gotowe!

To naturalny sposób na dodanie ciemnym pasmom niesamowitego blasku i delikatne przyciemnienie koloru bez użycia chemicznych składników.