Fale na włosach to wciąż jedna z najmodniejszych fryzur, którą można wykonać niezależnie od długości włosów. Wiele dziewczyn wybiera delikatne podkręcenie pasm przy krótkim cięciu. Bob i log wyglądają świetnie w wakacyjnej wersji z delikatnym efektem beach waves.

Aby osiągnąć efekt fal na włosach większość z nas używa prostownicy lub lokówki. To niestety może osłabić nasze pasma. Na całe szczęście jest mnóstwo innych sposobów, które pomogą osiągnąć identyczny efekt, a jednocześnie nie zaszkodzą włosom działaniem wysokich temperatur.

Jak zrobić fale na włosach

Jednym z szybkich sposobów na podkręcenie włosów jest użycie pary rajstop. Brzmi niewiarygodnie, a jednak to bardzo skuteczny patent.

Stylizacja włosów przyjazna dla środowiska. Fryzjerka Seleny Gomez zdradza jak to zrobić

Stylistka włosów Justine Marjan postanowiła podzielić się swoim sposobem. Na jej Instagramie znajduje się krótki tutorial, w którym krok po kroku pokazuje jak uzyskać fale na włosach przy pomocy rajstop.

Wystarczy wpleść je w wilgotne włosy, a rano obudzisz się z piękną fryzurą. W przeciwieństwie do zaplatania zwykłych warkoczy, elastyczny materiał rajstop pomaga rozluźnić pasma, dzięki czemu skręt nie jest zbyt mocny, co pomaga stworzyć efekt miękkich, grubych fal.