Elektryzujące się zimą włosy są zmorą niemal każdej z nas. Z racji, że sezon na czapki, grube swetry i szaliki jest coraz bliżej, już teraz podpowiemy wam jak poradzić sobie z tym irytującym zjawiskiem.

Jennifer Aniston pokazała jak wyglądają jej naturalne włosy. Bez stylizacji i prostowania

Zadbaj o nawilżenie

Suche włosy są znacznie bardziej podatne na elektryzowanie, dlatego zimą szczególnie warto zadbać o ich nawilżenie. Pamiętaj, by po każdym umyciu włosów szamponem, nakładać na nie nawilżające odżywki, które przywrócą włosom naturalną warstwę lipidową. Na koniec spłucz je chłodnym strumieniem wody, który z kolei domknie ich łuski, sprawiając, że staną się gładsze.

Cieniowane włosy – powrót wielkiego trendu

Regularnie używaj też masek i olejów – o tym jakie wybrać do swojego typu włosów, przeczytasz tutaj.

Susz włosy chłodnym nawiewem

Staraj się unikać suszarki, która znacząco pogarsza kondycję włosów, sprawiając, że stają się suche i matowe. Jeśli jednak nie możesz z niej całkowicie zrezygnować, susz włosy chłodnym nawiewem z jonizacją.

Billie Eilish ofiarą fryzjera: „spalił połowę moich włosów”

Używaj szczotek z naturalnym włosiem

Plastikowe grzebienie, czy szczotki tylko wzmagają elektryzowanie się włosów. Z tego względu, zimą zamień je na modele z naturalnym włosiem, a wybierając grzebień, zdecyduj się na ten drewniany z szerokim rozstawem zębów.

Elektryzujące się włosy pomoże też okiełznać uczesanie ich grzebieniem spryskanym lakierem do włosów.

Naturalne maseczki do włosów. Sprawdzone przepisy na każdy problem

Noś czapkę z naturalnych materiałów

To sztuczne materiały, którymi pocieramy włosy podczas ściągania i zakładania czapki, powodują ich elektryzowanie. Wybieraj więc okrycia głowy z naturalnych tkanin – wełny lub bawełny.

Lepiej sprawdzą się też luźniejsze modele, które nie opinają ciasno włosów.