Każdy, kto kiedykolwiek siedział w samolocie dłużej niż 2-3 godziny wie doskonale, że trudno o sprzyjające warunki dla naszej skóry kilkanaście kilometrów nad ziemią. Nie ma jednak osób, które lepiej będą wiedziały jak sobie poradzić z suchą skórą czy mało nawilżonymi włosami w takiej sytuacji, niż stewardessy. W końcu dla nich to codzienność! A więc w co powinnaś się zaopatrzyć, zanim wybierzesz się na wymarzone wakacje?

ZOBACZ TEŻ: KOBIETA WYRZUCONA Z SAMOLOTU ZA ROZMOWĘ O BÓLU MENSTRUACYJNYM

Dość popularnym eksperymentem przeprowadzanym w samolocie jest obrane jabłko bądź gruszka, które zostawia się na 10-godzinny lot. Po tym czasie przeważnie widać doskonale, jak suchy jest owoc i jak szybko zmienił się nie do poznania. Strach pomyśleć, co się dzieje z naszą skórą, gdy siedzimy w samolocie tak długo. Uspokajamy – nie ma takich problemów, których nie można rozwiązać w dzisiejszych czasach.

PODSTAWA TO NAWILŻENIE

Na pokład samolotu można wnieść określoną liczbę płynów i kosmetyków w bagażu podręcznym. Warto więc zaopatrzyć się w mały pojemniczek ulubionego, dobrze nawilżającego kremu. Pamiętaj, że wcale nie musisz wsiadać do samolotu w pełnym makijażu – nie jest to naprawdę dobre dla Twojej skóry. Lepiej zabierz krem i gdy tylko poczujesz jak skóra się zmienia w czasie lotu, sięgnij po niego i potraktuj skórę twarzy czy ciała delikatnym nawilżeniem. Możesz też zabrać maseczkę w płachcie, którą wystarczy później wklepać w skórę bądź zmyć za pomocą chusteczki nawilżanej. Jeśli zamierzasz zdrzemnąć się w samolocie, ponieważ lot będzie dłuższy niż 8 godzin, zabierz ze sobą krem na noc w małym pojemniczku. Twoja skóra będzie Ci za to wdzięczna!

SUCHY OLEJEK

Na rynku obecnie jest wiele suchych olejków, które są bardzo uniwersalne i można je stosować zarówno na skórze twarzy, ciała, jak i na włosach. Pozostawiają po sobie przyjemny zapach i odświeżają nas po lub w trakcie podróży. Doskonale nawilżają suchą skórę i nadają ładnego połysku włosom, bez oleistych plam czy smug. Polecamy szczególnie bestseller Nuxe Huile Prodigieuse, który pięknie pachnie i świetnie się sprawdza w podróży.

ZOBACZ TEŻ: Personel chciał wyrzucić ją z samolotu. Powodem był „nieprzyzwoity” strój

KROPLE DO OCZU

Ostre światło które często spotykamy w samolotach bądź na lotniskach nie jest łaskawe dla Twoich oczu. Nie ma znaczenia czy masz wadę wzroku, czy nie – krople naprawdę pomogą Ci po długim locie. Obędzie się bez suchych spojówek i uczucia piasku pod powieką.

HYDROLAT

Tak, ulubiony hydrolat również świetnie sprawdzi się na pokładzie samolotu. Szybko postawi na nogi zarówno Ciebie, jak i Twoją skórę.

SUCHY SZAMPON W PROSZKU

Najlepsza rzecz, jaką możesz ze sobą zabrać. Szczególnie jeśli lot jest długi, a Twoje włosy nie znoszą przebywania w jednym pomieszczeniu z tłumem i bez świeżego powietrza. Butelka jest ryzykowna dlatego lepiej zrobisz, gdy zabierzesz ze sobą suchy szampon w proszku. Stosuje się go równie szybko i sprawie.

MGIEŁKA I WODA RÓŻANA

Założę się, że jedyne o czym będziesz myślała wysiadając z samolotu, to jak Twoje ciało i włosy zniosły ten lot. Pierwszą rzeczą, która szybko naprawi szkody i nawilży skórę to mgiełki bądź hydrolat w postaci wody różanej. Niektórzy twierdzą, że nadaje się również do picia!

A jakie są Wasze sprawdzone sposoby na piękną i nawilżoną skórę w trakcie lotu samolotem?