Najprawdopodobniej niewiele z Was pamięta, czym jest trwała ondulacja. Długotrwały efekt kręconych włosów kojarzymy przede wszystkim z Sarą Jessiką Parker oraz Madonną. Uwierzcie lub nie, ale według stylistów usługa w zawrotnym tempie powraca do mody.

Fryzura kolokwialnie nazywana trwałą, królowała w latach 80, które kojarzą się nam przede wszystkim z zapachem lakieru do włosów. W tamtych czasach dobrą fryzurą była ta, która charakteryzowała się największą objętością. Sprężyste fale i kręcone grzywki podtrzymywane opaskami rządziły na wybiegach i w gospodarstwach domowych.

ZOBACZ TEŻ: STYLISTKA KIM I KHLOE KARDASHIAN ZDRADZIŁA TAJEMNICĘ SIÓSTR! CO ROBIĄ Z WŁOSAMI?

Dzisiejsza „trwała” to bardziej fryzura stylizowana na fryzurę dziewczyny surfera. Włosy prosto z plaży, ułożone bez wysiłku pojawiają się na prawie każdym czerwonym dywanie. Potrzebujesz dowodu wizualnego? Spójrz na zdjęcia poniżej.

Fryzurę można dostosować do potrzeb każdej kobiety. Usługa powinna być wykonana przez profesjonalistę i dodatkowo chronić włosy. Zapobieganie uszkodzeniom podczas procesu utrwalania powinno być podstawą Twojej decyzji o wykonaniu „trwałej”. Pamiętaj, że zabieg opiera się na zmianie struktury włosa za pomocą środków chemicznych!

ZOBACZ TEŻ: SALMA HAYEK ZDRADZA, JAK DBA O WŁOSY I DLACZEGO NIGDY ICH NIE FARBOWAŁA

Na szczęście w większości profesjonalnych salonów fryzjerskich trwałą ondulację można wykonać na kilku kosmykach. Ta metoda podnosi włosy u nasady oraz zwiększa ich objętość. Do wyboru jest aż pięć wersji trwalej, a w tym między innymi ziołowa i kwaśna. To najłagodniejsze metody, które możesz zafundować swoim włosom.

Myślałyście o zrobieniu trwałej?