Do przygotowania domowego szamponu według naszego przepisu potrzebujesz zaledwie dwóch składników. Jest bardzo tani i niezwykle łatwy w przygotowaniu, a oczyszcza skuteczniej niż niejeden szampon z drogerii.

Największą zaletą domowych kosmetyków jest to, że pozbawione są zbędnych chemicznych składników, które zamiast wspomóc, bardzo często przynoszą odwrotny efekt. Są też bardzo tanie i zgodne z ideą zero waste. Przygotowując je, dbamy zatem nie tylko o urodę i zawartość portfela, ale też środowisko.

SOK Z CEBULI – CUDOWNY ELIKSIR NA POROST WŁOSÓW

Dzisiaj przygotowałyśmy dla was przepis na szampon oczyszczający własnej roboty. By go zrobić, potrzebujecie sody oczyszczonej i… wody.

Soda ma wiele cennych właściwości – stosowana jest przede wszystkim w kuchni, ale chętnie wykorzystywana jest także w kosmetyce.

Soda skutecznie oczyszcza, dlatego idealnie sprawdzi się jako składnik domowego szamponu oczyszczającego. Jak go zrobić? Wymieszaj trzy łyżki sody z jedną szklanką wody i tak przygotowaną miksturę nałóż na wilgotne włosy, zaczynając od skóry głowy.

MASECZKA MŁODOŚCI – PRZYGOTUJESZ JĄ Z JEDNEGO SKŁADNIKA!

Taki szampon nie pieni się, możesz więc odnieść wrażenie, że twoje pukle nie są dokładnie oczyszczone. W rzeczywistości jednak soda, dzięki delikatnie żrącemu działaniu, dogłębnie oczyszcza skórę głowy z brudu i innych kosmetyków.

Cebulki włosów są dzięki temu dobrze dotlenione, co skutkuje szybszym wzrostem włosów, a oczyszczone kosmyki łatwiej chłoną odżywcze substancje, co z kolei poprawia ich kondycję.

TWOJE WŁOSY SĄ SUCHE I ZNISZCZONE? SPRÓBUJ TEGO!

Po wymyciu włosów takim szamponem konieczne jest domknięcie łusek włosów — w tym celu spłucz włosy zimną wodą lub płukanką z octem jabłkowym.

Uwaga! Soda oczyszczona wysusza włosy, dlatego nie powinniśmy wykonywać takiego zabiegu częściej niż raz na dwa tygodnie.