Sauna na włosy to zabieg, który możesz przeprowadzić w domowych warunkach. To proces nawilżania pasm za pomocą pary. Sprawdzi się idealnie po okresie wakacyjnym – zadba o kondycję włosów, które po lecie potrzebują dodatkowej dawki odżywienia. Przesuszone, łamliwe włosy nie będzie już Twoim problemem. Domowa sauna zadziała jak profesjonalny zabieg w salonie fryzjerskim. Przywraca blask i utraconą wilgoć. Wspomaga wchłanianie aktywnych składników zwartych w kosmetykach, dzięki czemu włosy są sprężyste, mocne i lśniące.

Stylizacja włosów w deszczowe dni – oto, co pomoże na puszące się włosy

Sauna na włosy – korzyści

Po okresie wakacyjnym nasze włosy potrzebują dodatkowej dawki nawilżenia i odżywienia. Wiatr, promienie słoneczne i chlorowana woda, a także koloryzacja – to wszystko odbija się na ich kondycji. Pasma stają się matowe, kruche i szybkiej rozdwajają się na końcach. Dodatkowo codzienna stylizacja może osłabiać cebulki włosów, przez co może pojawić się problem nadmiernego wypadania włosów. Aby przygotować pasma na okres jesienno-zimowy warto przeprowadzić domowy zabieg, który skutecznie poprawi ich wygląd. Sauna na włosy to domowy sposób na to, by odzyskać blask i mocno nawilżyć przesuszone, łamliwe włosy.

Sauna na włosy – jak przeprowadzić zabieg

Mamy kilka możliwości wykonania zabiegu. Pierwszy z nich nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń. Wystarczy ręcznik i miska z gorącą wodą. Na początku dokładnie myjemy włosy i skórę głowy. Czynność powtarzamy dwa razy, jednocześnie wykonujemy delikatny masaż. Następnie nakładamy odżywczą maseczkę do włosów. Kosmetyk aplikujemy pasmo po paśmie. Kolejnym krokiem jest nałożenie czepka kąpielowego. Przez około 20 minut utrzymujemy głowę blisko miski z gorącą wodą. Dla lepszego efektu możesz zakryć głowę ręcznikiem. Po odczekaniu wyznaczonego czasu, zdejmij czepek i spłucz maskę – stosuj naprzemiennie ciepłą i zimną wodę. Ostatnim etapem jest nałożenie serum do włosów, odżywki bez spłukiwania lub lekkiego olejku.

Na jakie składniki warto zwrócić uwagę stosując ten domowy zabieg? Jeśli zależy nam na silnym nawilżeniu i wygładzeniu włosów warto postawić na kosmetyki z dodatkiem keratyny, aloes, a także  D-pantenol, algi morskie i kolagen.

Sauna na włosy – profesjonalny zabieg bez wychodzenia z domu

Sauna na włosy to skuteczny sposób, który pomoże odbudować pasma. Regularne wykonywanie zabiegu przyniesie efekty w postaci elastycznych, gładkich i lśniących kosmyków. Zabieg możemy również przeprowadzić za pomocą specjalistycznego urządzenia, które kształtem przypomina kopułę. Jest ono podobne do profesjonalnych suszarek fryzjerskich, z tą różnicą, że ma pomniejszony kształt. Zakres temperatury to 40-60 stopniu Celsjusza. Najpierw dokładnie myjemy włosy (najlepiej powtórzyć tę czynność dwa razy). Następnie nakładamy dedykowaną maseczkę. Z tyłu urządzenia znajduje się zbiornik na wodę. Kiedy nagrzeje się do określonej temperatury, pod kopułą zaczyna wytwarzać się para woda. Wówczas siadamy pod urządzeniem i rozpoczynamy zabieg. Trwa on zwykle około 20 minut. Po tym czasie spłukujemy maseczkę – naprzemiennie zimną i ciepłą wodą. NA koniec nakładamy serum lub olejek i pozostawiamy włosy do wyschnięcia. Cena urządzenia waha się między 200 a 300 zł.

Ten olejek to jedyna rzecz, której potrzebujesz. Odbudowuje włosy i dogłębnie je nawilża

Czepek termiczny

Innym sposobem na przeprowadzenie zabiegu jest wyposażenie się w specjalistyczny czepek termiczny. To sposób na skuteczną izolację cieplną. Podwyższona temperatura otwiera łuskę włosa i umożliwia składnikom zawartym z maskach i odżywkach dotrzeć głębiej do ich struktury.

Czepek termiczny podłącza się do suszarki (jego rozmiar jest uniwersalny, pasuje do każdego modelu suszarki ręcznej). Jest wykonany z lekkiej, nieprzepuszczalnej tkaniny. Ciepłe powietrze z suszarki ogrzewa włosy i zmiękcza łuskę, dzięki czemu składniki zawarte w kosmetykach działają skuteczniej.