Zimne powietrze to nie jedyny winowajca przesuszonych i łamliwych kosmyków. Na pogorszenie ich kondycji wpływa także codzienna stylizacja, a w szczególności używanie narzędzi takich jak prostownica, suszarka i lokówka.

Aby utrzymać odpowiednie nawilżenie i odżywienie pasm niezbędne jest zastosowanie kosmetyków, które pomogą odbudować strukturę włosów. Ważny jest także dobór odpowiednich produktów, dzięki którym włosy będą miękkie, błyszczące i zdrowe.

Chcą zagęścić włosy wcierając w głowę coś dziwnego. To może skończyć się bardzo boleśnie

Pielęgnacja włosów – od czego zacząć

Używanie odżywki każdorazowo po ich umyciu to absolutna podstawa. Dzięki stosowaniu tego produktu unikniemy puszenia się włosów, poprawimy ich teksturę i elastyczność i wygładzimy końcówki. Samo stosowanie również jest tu bardzo istotne. Warto pamiętać o tym, by nie nakładać odżywki na skórę głowy. Jej aplikację wystarczy rozpocząć mniej więcej od górnej krawędzi ucha i nakładać ją pasmo po paśmie, skupiając się przede wszystkim na końcówkach. Dobrą praktyką jest także potrzymanie produktu na włosach kilka minut, by składniki w nim zawarte mogły wniknąć do struktury kosmyków i zadziałać regenerująco.

Na początku dobrze jest też określić jakiego rodzaju produktu poszukujemy. Czy bardziej zależy nam na nawilżeniu suchych i zniszczonych pasm, czy chcemy zapobiec ich puszeniu i sprawić, by były ładnie wygładzone i błyszczące. Każdy produkt jest dedykowany do innego rodzaju pasm, dlatego już na wstępie warto przyjrzeć się temu, czego tak naprawdę oczekujemy i jaki chcemy osiągnąć efekt. Jeśli chcesz nawilżyć włosy, sprawdź czy odżywka zawiera w sobie takie składniki jak: aminokwasy, olej arganowy i  rycynowy, ceramidy oraz keratyna.

Niebieski szampon do włosów blond. Możesz przygotować go samodzielnie

Kolejnym krokiem jest określenie rodzaju włosów – jeżeli masz cienkie włosy, wybieraj lekkie formuły, które zanadto ich nie obciążą. W przypadku grubych, ciężkich pasm – skup się na produkcie, który pomoże zminimalizować ich puszenie.

Odżywka do włosów – co warto wiedzieć

Następną kwestią jest sposób aplikacji – możesz nałożyć odżywkę przed umyciem włosów lub zdecydować się na klasyczną wersję i nałożyć ją już na umyte pasma. Zaletą pierwszej metody jest łatwość rozczesywania, co pomoże ograniczyć uszkodzenia. Z kolei technika: najpierw oczyszczanie, potem nawilżanie sprawi, że łuski włosa zostaną otwarte, a dzięki temu odżywka lepiej wniknie i zadziała w strukturze włosów.

Mila Kunis żegna ciemny brąz. To jedna z najpiękniejszych metamorfoz

Zazwyczaj odżywki przeznaczone są do szybkiej pielęgnacji. Wystarczy nałożyć i spłukać, jednak jeśli chcesz osiągnąć lepsze wyniki warto przytrzymać produkt na włosach dłużej – może to być od 20 do 30 minut. Pamiętaj o tym, że ciepło skuteczniej aktywuje składniki, dlatego nałóż czepek, a dodatkowo owiń włosy ręcznikiem. Na koniec spłucz całość letnią wodą, by zamknąć łuski włosa i utrzymać cenne nawilżenie. A tuż przed stylizacją koniecznie użyj produktu do ochrony termicznej.