Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że używanie narzędzi do stylizacji włosów na gorąco wpływa na pogorszenie ich kondycji. Jednak często jesteśmy zmuszeni do korzystania z nich, chociażby po to, aby szybciej wysuszyć pasma. Poza tym mokre włosy są bardziej podatne na łamanie i rozdwajanie końcówek.

Najpopularniejsze fryzury, które spotkasz na lodyńskich ulicach. Te cięcia są bardzo HOT

Jak długo schną włosy i co na to wpływa?

W przypadku niektórych osób suszenie włosów (w szczególności, gdy chodzi o pozostawienie ich, aby wyschły naturalnie na powietrzu) to czasochłonna czynność. Na całe szczęście jest to jeden z pozytywnych sygnałów, ponieważ to właśnie zdrowe i mocne pasma suszą się najdłużej.

Każde pasmo otacza specjalna łuska, która uszczelnia wewnętrzną część i tworzy ochronną powłokę. Gdy narzędzia do stylizacji na gorąco lub zabiegi chemiczne uszkodzą ją, nie może leżeć płasko tak, jak powinna i odsłania keratynę, która znajduje się w środku.

Przetłuszczanie się włosów to również twój problem? 10 sposobów na łojotok skóry głowy

Właśnie dlatego zniszczone i przesuszone pasma z rozdwojonymi końcówkami mogą szybciej uwalniać wilgoć. Wszystko dlatego, ze łuski włosów pozostają otwarte. Jednak inne czynniki zewnętrzne również mają wpływ na czas schnięcia włosów po ich umyciu.

​​Im grubsze i bardziej kręcone są twoje włosy, tym więcej czasu zajmuje proces ich wysuszenia, ponieważ mogą wchłonąć one więcej wody. Nie bez znaczenia pozostaje także pogoda oraz to, jaka jest wilgotność powietrza. Kiedy jej stopień jest wysoki, pasma będą potrzebowały więcej czasu, by wyschnąć naturalnie.